«У рік, коли книги фактично не видаються, будь-який жанр називається фантастикою». Ці влучні слова письменника та видавця Віталія Капранова, сказані в перший день роботи IV весняного Київського книжкового ярмарку «Медвін», могли б стати крилатим виразом чи девізом вітчизняного видавництва. Могли б. Але не стануть. Бо попри всі негаразди та фінансові труднощі видавці та автори все ж зібралися на весняне свято книги, організоване виставковою компанією «Медвін». Називати їх «фантастами» не будемо — вони роблять свою роботу: пишуть, видають, шукають нові підходи, теми, стилі, дизайнерські «фішки». Їх не поменшало в порівнянні з осіннім ярмарком. Ось тільки новинок все ж не так багато. А це — привід ще раз оцінити раніше видане та більше уваги приділити новому.
«БУДУЄМО ЄВРОПУ для ДІТЕЙ і РАЗОМ з ДІТЬМИ» — девіз цьогорічного «Медвіну», присвячений 20-річчю Конвенції щодо здійснення прав дітей. Також лейтмотивом ярмарку стануть ще дві дати — 200 років з дня народження Миколи Васильовича Гоголя та 60-річчя Ради Європи.
«День» традиційно не просто стежить за ходом книжкового ярмарку, а й бере безпосередню участь у виставці. Цього року на нашому стенді повноцінна Бібліотека з восьми книг серії «Україна Incognita» (більшість з них перевидавалися вже по кілька разів) та два альбоми — з найкращими фото зі щорічних фотовиставок «Дня» та з малюнками Анатолія Казанського, які ось уже багато років є найкращими ілюстраціями до журналістських матеріалів в нашій газеті. Остання книга в нашій серії «Джеймс Мейс: Ваші мертві вибрали мене...», видана в листопаді минулого року, обіцяє стати бестселером і на цій виставці — неабияку популярність вона здобула на Форумі видавців, виставках у Москві та Мінську. Крім того, біля стенду «Дня» триває акція — пільгова передплата на газету. Тож не пропустіть такої можливості.
У перший день роботи «Медвіну» нас найбільше зацікавила презентація роману «Римейк», що вже встиг заслужити славу скандального. Його автор добре відомий читачам «Дня» своїми філософськими та історичними нарисами, що часто з’являються на сторінках нашої газети, — доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія», член Національної спілки письменників Петро Кралюк. «Замахнувся на святе» — так пишуть про його новий роман, до певної міри приурочений дню народження Гоголя, на форумах літературних сайтів. «Гопак на кістках» — називає роман Кралюка розгромна рецензія професора Ярослава Поліщука. Сам автор пояснює: ідея написання роману виникла після того, як до нього — проректора університету — почали надходити різного роду розпорядження щодо «правильного» відзначення гоголівського ювілею — «ідея посміятися над таким державотворенням». Що вийшло з того, що автор зіткнув у сучасній епосі Пушкіна, Бєлінського, Шевченка, Гоголя та інших, а також вирішив зняти у фільмі «Тарас Бульба» Жерара Депардьє, Еді Мерфі та Мела Гібсона — читайте у романі «Римейк». Поспішайте! На стенді видавництва «Твердиня» обмежена кількість примірників. Ну а про скандал в українській літературі, що його спричинило і до чого це призведе, а також про нового для наших читачів Петра Кралюка — ми вам розповімо в найближчих номерах «Дня».