Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Менше навчання, менше грошей

Італійські школярі проти реформи освіти
31 жовтня, 2008 - 00:00

«Це не реформа, а «кровопускання», — так оцінила законопроект про реформу освіти в Італії сенатор-демократ Анна Фіноккіаро. Але, незважаючи на незадоволення та критику членів сенату, а також масові акції протесту населення країни, верхня палата італійського парламенту схвалила запропоновану міністром освіти країни Маріастеллою Джелміні реформу шкільної освіти. За документ проголосували 162 сенатори, проти — 134, троє утрималися.

Впродовж минулих тижнів по всій Італії пройшли акції протесту школярів та студентів, які вимагали відмови від проведення реформи. Близько п’яти тисяч учнів прийшли до стін сенату в день обговорення законопроекту. Маніфестанти вимагали припинити «руйнування державних шкіл» та закликали міністра освіти Маріастеллу Джелміні піти у відставку. Учні виступають проти деяких ключових положень реформи, зокрема, таких, як скорочення вчителів у школах, виставлення оцінок за поведінку, зміни системи оцінки знань, скасування «подовженого дня» та введення так званих спеціальних класів для дітей іммігрантів. Згідно з ухваленим законом, передбачається введення єдиного викладача на кожний клас початкової школи. Крім того, передбачено скорочення кількості навчальних годин з 29—31 до 24 на тиждень, а це викликає побоювання батьків щодо зниження рівня знань учнів. Також фінансування початкової школи планується скоротити на 7,8 млрд. євро в найближчі чотири роки.

Але уряд бачить сенс шкільної реформи в іншому світлі. «Я жалкую, що опозиційні ліві сили маніпулюють такою кількістю молодих людей», — заявив прем’єр-міністр країни Сільвіо Берлусконі. «Реформу підтримує більшість італійців. Ми демонструємо серйозне ставлення до школи», — зазначила міністр освіти Джелміні. Але, на думку експертів, здійснення цієї реформи заохотило б приватні школи та погіршило б становище державних середніх навчальних закладів.

Аліна ПОПКОВА, «День»
Газета: