Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Місце в Палаті лордів перестало бути спадковим

2 квітня, 1999 - 00:00

Британська Палата лордів після тривалих дебатів, що затягнулися за північ, ухвалила закон, який позбавляє аристократів права передавати у спадок місце з правом голосу у верхній палаті парламенту, повідомило АП.

Щоправда, пери 192 голосами проти 126 прийняли поправку, в якій зазначили, що цей закон «радикально змінює історичний склад Палати лордів заради політичної доцільності». На початку березня законопроект вже ухвалила Палата громад. Фактично, лорди допомогли виконати лейбористському урядові Тоні Блера передвиборну обіцянку модернізувати Палату лордів, що існує майже 800 років. У якості компенсації новий закон надав перам право претендувати на місце в Палаті громад, не відмовляючись від своїх титулів, як це було досі.

Разом із тим, передбачається створення незалежного комітету із семи членів, який стежитиме за призначенням перів, котрі носитимуть цей титул до смерті, без права передачі у спадок — це звання британці можуть одержати за «видатні звершення» для Об’єднаного королівства.

До кінця року урядова комісія має внести пропозиції щодо нового устрою верхньої палати парламенту, до складу якої, можливо, частково призначатимуть або частково обиратимуть.

Нині у Великій Британії є 759 перів, які успадкували цей титул від предків, і 507 пожиттєвих перів. Здебільшого вони є затятими консерваторами, вирізняючись, утім, низькою парламентською дисципліною — на засідання Палати вони приходять вряди-годи.

Микола СІРУК, «День»
Газета: