Це живописні роботи художника, написані за останній рік. Виставка називається «Стіна». Майстер присвятив її пам’яті своєї матері Шелі Мотелівни Гарцман. Центром експозиції є серія з 32-х полотен, що входять у цикл «Сцени з Танаха» (присвячений переосмисленню іудейського Священного Писання). Як зізнається автор вернісажу, на створення полотен його надихнула творчість Ганса Гольбейна — молодшого представника мистецтва Північного Відродження (зокрема, його граверна серія ілюстрацій до Біблії). Організатори виставки підкреслюють, що Матвій Семенович Вайсберг, всупереч сформованій у його творчості традиціям, виступає не як ілюстратор Старого Завіту, а як інтерпретатор канонічних сцен. Причому художника цікавить не релігійне підѓрунтя, а містичне, яким проникнута ізраїльська земля. Митець розпочав роботу над циклом чотири роки тому. Цьогорічна серія стала завершальною в масштабному проекті. Художник не припускає викривлення або знівечення гольбейнівських сюжетів і композицій, делікатно інтерпретуючи їх у своїх полотнах.
— Перебуваючи в Ізраїлі, я поїхав у віддалений монастир, розташований десь посеред пустелі — розповів художник. — Саме там зрозумів, що в цьому мінімалістському пейзажі і міг статися великий світоглядний злам — перехід до монотеїзму, властивому нашій цивілізації. Щодо Єрусалиму, тут мимоволі перетворюєшся на містика...»
На виставці в Національному художньому музеї України також можна побачити більш ранні масштабні полотна художника, такі як «Стіна плачу», «Яффські ворота вночі» і «Розп’яття». Серед гостей вернісажу були відомі колекціонери, політики, бізнесмени, діячі культури та мистецтва. Виставка робіт художника працюватиме до 30 вересня.
З іменем Матвія Вайсберга, живописця і графіка, пов’язують становлення київського ар’єргарду. Закінчив РХСШ ім. Шевченко і Київський поліграфічний інститут, відділення книжкової графіки. Автор ілюстрацій до творів Шолом-Алейхема, Е. Багрицького, Г. Кановича, Х. Ортеґи-і-Ґассета («Етюди про Іспанію»), К. Г. Юнга («Спогади. Сновидіння. Роздуми»), С. К’єркегора («Страх і трепет»), Ф. Достоєвського («Біси»). З 1989 р. Матвій Семенович є учасником численних виставок в Україні та за кордоном. Роботи митця зберігаються у Київському національному музеї російського мистецтва, Запорізькому обласному художньому музеї, «Gaon Jewish Museum» (Вільнюс, Литва), приватних зібраннях США, Ізраїлю, Греції, Великобританії, Швеції, ПАР, Австрії, Чехії, Грузії, Канади, Японії, Туреччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Франції, Німеччини, Росії та ін.