Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мода на інтелектуальність

Окрім Києва, Львова і Херсона тепер п’ятничний випуск «Дня» друкуватиметься й у Донецьку. Запитуйте в кіосках
14 вересня, 2012 - 00:00

Ми часто чуємо про те, що нове покоління — це покоління гаджетів та інтернету, яке не читає книжок і не звикло думати. Але я готова з цим посперечатися. Це покоління «ігрек», та хоч як його назви, абсолютно інше. Зараз ми можемо спостерігати, як вісімнадцятирічний хлопець навчає свого сорокарічного дядька нових, здавалося б, речей — комунікацій, «нової» логіки тощо. І цю молоду людину вже ніяк не можна назвати неосвіченою, адже вона знається на багатьох речах, у неї вже є своя громадянська позиція. Чи можна говорити про те, що сьогодні трендом є інтелектуальність? Я думаю, цілком. Якщо проводити паралелі, то інтелектуальність, на мій погляд, можна порівняти з високою модою. Є люди, і їх одиниці, які задають тон, які моделюють не лише дизайн одягу, а й манеру поведінки. І за нинішніх технологій ці ідеї, цей, по суті, штучний товар з подіумів Парижа або Мілана досить швидко доходить до китайських фабрик, а звідти — на український ринок. Байдуже, коли ця тенденція набуде масового характеру, важливо, що ця тенденція є. Щось схоже відбувається й з інтелектуальним продуктом.

Сьогодні в Донецьку газету «День», після дуже тривалої перерви можна буде придбати в кіосках, просто йдучи на роботу або прогулюючись під час обідньої перерви. Не варто говорити про те, що вихід газети одразу істотно змінить ситуацію в медіасфері регіону або видання одразу придбає масового читача. Але те, що така тенденція є, — вже факт.

КОМЕНТАРІ

Володимир ВОЛОЩУК, студент Маріупольського державного університету, редактор студентського молодiжного журналу iнформаційно-культурного простору «Dots»:

— Я позитивно ставлюся до того, що газета «День» нарешті почне виходити в Донецьку. Думаю, що це така собі невелика перемога справжнього українського над псевдоукраїнським та російськомовним. У Донецьку та області вже давно потрібно було розбавити існуючу каламуть друкованих видань, які не вміють нічого робити, крім того, що тільки й писати хвалебні оди на адресу керівництва регіону. Думаю, що газеті «День» все ж таки вдасться познайомити донецьких читачів із якісною журналістикою, цікавою інформацією та фактами, а головне — змусити читача думати та аналізувати.

Євген СЕМЕХІН, громадський діяч, голова Донецького осередку політичної партії «Демократичний Альянс»:

— «День» — один із небагатьох друкованих ЗМІ в Україні, щодо яких можна сказати: «Прочитав сам — передай іншому». В умовах цензури і натиску на свободу слова в Україні (а в Донецьку це особливо відчувається) поява донецького видання «День» може прорвати інформаційну блокаду, за якою ховають правду від донеччан. Бажаю донецькому виданню Всеукраїнської газети «День» стати успішним бізнес-проектом і надовго прописатися в серцях донеччан і кіосках ЗМІ Донеччини.

Катерина ЯКОВЛЕНКО, «День», Донецьк
Газета: