Ситуація із затриманням чотирьох російських офіцерів у Тбілісі затьмарила і без того складні відносини між Росією та Грузією. Голова МЗС Росії Сергій Лавров розцінив цей інцидент як чергову провокацію та вияв антиросійської політики з боку Грузії. «Це привід для того, щоб Рада Безпеки ООН зайнялася цією проблемою», — заявив дипломат. Російське МЗС повідомляє, що затримані військовослужбовці зі складу Групи російських військ у Закавказзі перебували в Грузії та забезпечували виведення військових баз РФ згідно з відповідною російсько-грузинською угодою. Свою оцінку затриманню військовослужбовців дав і міністр оборони Сергій Іванов, який назвав дії грузинської влади повним свавіллям. За словами міністра, «обстановка та клімат у Грузії нагадують 37-й рік минулого століття».
Офіційний Тбілісі відкинув подібні обвинувачення, заявивши, що офіцери російського Головного розвідувального управління (ГРУ) були затримані за обвинуваченнями в шпигунстві, організації провокації та причетності до теракту в Грузії взимку 2005 року, коли в результаті вибуху авто загинуло кілька осіб. Крім росіян, затримані й деякі громадяни Грузії. «У нас була інформація, що ця група готувала серйозну провокацію, тому ми ухвалили термінове рішення, щоб нейтралізувати її й уникнути чергової провокації», — заявив на брифінгу в Тбілісі міністр внутрішніх справ Грузії Вано Мерабішвілі. Основні інтереси групи, за словами глави внутрішньополітичного відомства Грузії, знаходилися в сфері боєздатності та енергобезпеки республіки, планів і програм співпраці Грузії з НАТО.
Спостерігачі пояснюють чергове загострення відносин між Москвою та Тбілісі спробами Грузії взяти під контроль територію Абхазії, а також ініціативами ГУАМ щодо заміни російських миротворців в Абхазії та Північній Осетії. Днями президент Грузії Михаїл Саакашвілі заявив, що центральна влада країни контролює понад третину території Абхазії. М. Саакашвілі прибув до Кодорської ущелини з членами уряду країни, спікером парламенту, католикосом — патріархом, в 13-ту річницю падіння Сухумі.
На нещодавній сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку стало відомо, що чотири країни хочуть створити власну миротворчу поліцію, яка має змінити російських миротворців.
Крім того, ще одним осередком протистояння між Москвою та Тбілісі є прагнення Грузії якнайшвидше вступити до НАТО. А ця перспектива дуже реальна, зважаючи на тісні відносини Вашингтона й Тбілісі.