Оптимістичну версію підсумків українсько-російських переговорів розвинула прес-секретар українського прем’єра Наталя Зарудна. Вона повідомила журналістам, що переговори «підтвердили бажання, яке було й тепер залишається у російської сторони, взаємовигідно співробітничати з Україною, зокрема, добру волю прем’єр-міністра Росії й високий рівень довіри між прем’єрами двох країн». Н.Зарудна також відмітила, що всупереч публікаціям в окремих російських ЗМІ, ініціатива проведення такої зустрічі у першій декаді квітня виходила від російської сторони. Однак, на жаль, українська сторона не змогла прийняти цю пропозицію «абсолютно точно» через хворобу В.Ющенка.
Однак російські джерела стверджують, що трубні переговори українського прем’єра у Москві пройшли невдало, повідомляє Інтерфакс. На їхню думку, українському прем’єру не вдалося добитися потрібного результату, оскільки «російська сторона виявила несподівану жорсткість». Москва дала зрозуміти, що «можливо сьогодні або завтра» російський уряд ухвалить рішення щодо обмеження імпорту українських труб. Українській делегації навіть не повідомили, у якій формі можуть бути прийняті ці обмеження: або у вигляді мита, або у формі обмеження імпорту за фізичним об’ємом. Як зазначає джерело, керівництво української делегації стурбоване таким результатом переговорів і, можливо, вже в середу доповість про ці підсумки Президенту України Леоніду Кучмі.
Це неофіційне повідомлення тут же підтвердив М.Касьянов. Він заявив, що Росія введе обмеження на постачання українських труб і повідомив, що форма обмеження повинна бути визначена вже в середу, протягом найближчих «години- двох». Як сказав М.Касьянов, на зустрічі були розглянуті також торгово-економічні відносини між двома країнами, проблеми боргу України за газ. Iз його слів, прем’єр України підтвердив зобов’язання врегулювати до кінця квітня цей борг «шляхом випуску облігацій, гарантованих урядом». Глави уряду домовилися активізувати роботу щодо «нульового» варіанту врегулювання активів і пасивів колишнього СРСР, що дозволить українській стороні забезпечити ратифікацію відповідної угоди, прихильність якій була підтверджена.
Чи не єдиним призом розради для невдалого українського переговiрника може стати домовленість про новий тур торгових переговорів між двома країнами. Повідомляючи про це, В.Ющенко відмітив, що до їхнього порядку денного буде включено блок питань «з таким розрахунком», щоб до осені нинішнього року сторони вийшли із спільною заявою. За словами прем’єра, українська сторона переслідує мету збалансувати свої торговельні відносини з Росією таким чином, щоб досягти практично нульового сальдо в торгівлі (2001 року спостерігається зростання обсягу українського експорту в Росію у порівнянні із відповідним періодом минулого року на 56%, а 2000 року цей приріст становив 42%, однак Україна мала в минулому році негативне торгове сальдо з Росією на суму близько $2,4 млрд.; з урахуванням послуг воно збільшиться ще на $300—400 млн.).
Тим часом у вівторок Леонід Кучма висловив думку, що втрата ринку в Росії становить серйозну загрозу для України. «Якщо ми втратимо ринок (труб. — Ред. ) в Росії, ми втратимо Україну. Росія без України зможе, Україна без Росії — ні», — сказав Л.Кучма. Говорячи про шляхи вирішення питання про експорт українських труб в Росію, Л.Кучма відмітив, що підсумки 2000 року продемонстрували, що українська економіка «занадто залежить від зовнішнього чинника», підкресливши при цьому небезпеку такої залежності, а також небезпеку економічних відносин, побудованих на «сировині й напівсировині». Глава держави заявив, що «внутрішнього ринку у нас немає», і це, за його словами, є «серйозною загрозою», особливо з урахуванням низького рівня розвитку машинобудування в Україні.
Схоже, що Л.Кучмі знову доведеться в режимі пожежної команди рятувати провалені українською урядовою делегацією переговори з Москвою. Як пише «Незалежна газета», «у випадку, якщо сьогодні, після зустрічі з Ющенком, Касьянов все-таки вирішить ввести мито, експорт української продукції в Росію скоротиться вдвічі. Для України це дуже істотна втрата. Однак i при такому загрозливому для українських виробників становищі все може скінчитися миром. Річ у тім, що на вищому політичному рівні досі ця проблема вирішувалася на користь України. Може повторитися ситуація кінця 2000 року, коли Леонід Кучма під час зустрічі з Володимиром Путіним у Сочі «виторгував» у нього формулювання «не діяти на шкоду один одному».