Першу в нинішньому році зустріч з пресою представництво Світового банку в Києві провело в новому просторому приміщенні. Також було приємно, що до складу прес-пакетів, запропонованих журналістам, входили чудово виконані календарі на 2007 рік, які були плодом партнерства Світового банку й газети «День». Для оформлення цього видання використали роботи фотографів — призерів VIII міжнародного фотоконкурсу «Дня», присвяченого десятиліттю газети. Керівник одного з департаментів представництва СБ Дмитро Деркач із задоволенням представив журналістам цю спільну роботу й подякував «Дню» за плідну співпрацю. Звичайно, наша газета також вельми вдячна Світовому банку і за підтримку під час проведення у вересні минулого року фотовиставки, на якій демонструвалися роботи переможців міжнародного конкурсу, і за партнерство у випуску календаря.
До речі, фотографія, вміщена на його обкладинці («Коаліція майбутнього», автор Олег Маркевич, який отримав приз від компанії «Адамант»), багато в чому асоціювалася з темою цієї зустрічі топ-менеджерів представництва СБ з пресою. Адже на ній йшлося і про перші підсумки роботи українського уряду, вперше створеного парламентською коаліцією, і, звичайно, про прогнози розвитку нашої країни, становленню якої сприяє Світовий банк.
Як нагадав директор СБ по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгхем, нещодавно завершився візит до США прем’єр-міністра України Віктора Януковича, де він зустрівся з керівником Банку Полом Вулфовіцем і обговорив з ним підсумки програми «Стратегія допомоги Україні на 2004—2007 роки», що завершується, і перспективи подальшого партнерства в рамках нової програми «Стратегія співпраці з Україною на 2007—2011 роки», що розробляється Банком. Бермінгхем зазначив, що, за оцінками Банку, в найближчі 10 років інвестиційна потреба України становитиме $100 мільярдів. За його словами, Світовий банк схвалює наміри України стосовно вступу до Всесвітньої торгової організації (ВТО). Він упевнений, що наша країна може стати членом цієї організації в найближчі кілька місяців.
Інвестиції Світового банку в проекти в Україні в 2007 році можуть становити від $0,5 до $1 мільярда, тоді як у 2006 році вони становили близько $0,5 мільярда. За словами Бермінгхема, відповідні проекти вже готуються, і початок фінансування залежатиме від темпів їх розробки. Зокрема, йдеться про проект реконструкції дороги Київ — Харків (на суму близько $400 мільйонів). Причому Бермінгхем зазначив, що особливу увагу Банк приділятиме в цьому проекті безпеці руху, оскільки на дорогах України вкрай високий рівень смертності...
Дуже цікава інформація, яку повідомив журналістам головний економіст представництва СБ в Україні Мартін Райзер. За його словами, Світовий банк зберігає прогноз зростання ВВП в Україні в 2007 році на рівні 4,5% і дає прогноз інфляції 10,7%. Експерт Банку вважає, що ці показники зумовлені підвищенням цін на газ і житлово-комунальних тарифів, а також передбачуваним зниженням цін на метал на міжнародному ринку й внутрішнього попиту. Водночас, на його думку, у 2007 році в Україні очікується подальший приплив інвестицій, який може сягнути $5 мільярдів. Райзер зазначив, що в 2006 році українська промисловість змогла пристосуватися до ринкових цін на газ і дав позитивну оцінку діям українського уряду щодо зменшення квазифіскального дефіциту державних підприємств газового сектора. Експерт зазначає, зокрема, й на власному досвіді, що населення в Україні вже платить ринкову ціну за газ — йому прийшло сповіщення, відповідно до якого ціна газу становить $200 за тисячу кубометрів, і передбачає подальше зростання газових цін в Україні, наголошуючи у зв’язку з цим на необхідності захисту найбідніших верств населення. При цьому, відповідаючи на запитання «Дня», чи не зупинить ситуація з газовими цінами становлення в Україні середнього класу, Райзер зазначив, що не спостерігає такої небезпеки, оскільки перехід до ринкового ціноутворення активізує бізнес і сприятиме модернізації виробництва та зниженню споживання енергоресурсів, а отже й підвищенню конкурентноздатності українських підприємств і, як наслідок, підвищенню заробітних плат.