Національна телекомпанія України святкує своє 55-річчя. Нагадаємо, що початок українському телебаченню було покладено 6 листопада 1951 року, коли на Хрещатику, 26 почав працювати Київський телецентр. Тоді телевізійний канал могли приймати лише 665 телевізорів. Вже наступного дня відбулася перша спроба трансляції урочистостей — військового параду, демонстрації на Хрещатику. Цікаво, що подібні трансляції з Красної площі, що у Москві, почалися лише у 1956 році, тобто на 5 років пізніше. «Із Хрещатику, 26 пішло все телебачення України, — зазначив Віталій Докаленко, президент Національної телекомпанії України на відкритті музею, що співпало зі святом працівників телебачення, радіо та зв’язку. — Ми всі працювали для того, щоб все стало таким, що сьогодні називається українським телебаченням. Насправді, головне в історії телебачення — це люди. Сьогодні національна телекомпанія все одно попереду. Поки що, попереду в соціальних проектах, в спробах створення дитячого мовлення, попереду також по створенню образу України у світі».
Всю експозицію музею умовно можна розділити на три частини — це техніка, з якою працювали телевізійники в минулому, фотографії та документи визначних людей, які поставили початок, вклали чимало праці, таланту, наснаги у розвиток вітчизняного телебачення — всього близько сотні експонатів. Поки це тільки експозиція, а не музей у повному значенні. Та телевізійники висловлюють впевненість, що експозиція щоденно поповнюватиметься. Тільки в день відкриття з’явилося кілька цінних експонатів, серед яких — подарована від Національної ради телебачення та радіомовлення України ліцензія на телемовлення. Організатори запевняють, що виставка буде постійно діючою, ознайомитись з експонатами можна буде щодня. Вже у день відкриття експозиції група учнів однієї із київських шкіл записалась на виставку.
Подробиці відкриття експозиції першого музею Національної телекомпанії України читайте в наступних випусках газети «День».