Про це заявив у середу у Вашингтоні прем’єр-міністр України Валерій Пустовойтенко, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Проте днем раніше те саме агентство передало, що українська урядова делегація у Вашингтоні звернулася до директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Мішеля Камдесю з пропозицією надати Україні додаткову допомогу для подальшої підтримки фінансової стабільності або дозволити використання з цією ж метою частини валютних резервів Нацбанку.
Схоже, Україні просто відмовили в додатковій допомозі. Як заявив у Вашингтоні міністр фінансів Ігор Митюков, Мінфін розробляє п'ять сценаріїв подальшого розвитку економіки України.
Тим часом віце-президент Світового банку Йоханнес Лінн відзначив, що перед Україною стоять серйозні економічні труднощі, і її уряд повинен зробити «сильні й важкі кроки в бюджетній сфері, а також у сфері управління фінансами й економікою».
У зв'язку з цим експерти відзначають, що внаслідок валютно-фінансової кризи Україна, на відміну від Росії, яка пожертвувала грошовою та банківською системами, пожертвувала фінансовою системою, тобто бюджетом. Проте, можливі й нові жертви. Президент Леонід Кучма вчора назвав недалекоглядною політику «Нацбанку», котрий підтримував гривню за рахунок валютних резервів, і зробив спробу перекласти відповідальність за це на Верховну Раду, якій, за його словами, підконтрольний Нацбанк.
№193 09.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»