Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На території великого мистецтва

У «Мистецькому Арсеналі» відкрилося арт-шатро для талановитих дітей
27 червня, 2012 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Учора в рамках титульного проекту і освітньої програми І Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE відкрилося арт-шатро «Родина традицій». Протягом трьох днів його відвідають 150 вихованців будинків творчості з Київської області. Головним завданням організаторів є долучити дітей до великого мистецтва.

Шатро являє собою відкрите приміщення, розташоване в дворі «Мистецького Арсеналу». В одному з кутків оформлено імпровізовану сцену, прикрашену футбольними м’ячами. Кожен із майстрів має свій стіл-майстерню, маленькі відвідувачі можуть вільно обирати те, що їм цікаво. У центрі шатра, немов у цирку, є арена, де козацька команда «Спас» демонструє своє вміння вправлятися з шаблями.

Майстриня з традиційної української випічки Віра Лещенко навчає дітей випікати їстівних жайворонків, майстриня з соломоплетіння Ірина Балай розповідає про секрети плетіння іграшок із природних матеріалів, із гончарем Іваном Панковим діти ліплять посуд та іграшки з глини, активний відпочинок організували козаки. Свій майстер-клас провела художниця Зінаїда Ліхачова. Крім уроків із традиційних жанрів українського мистецтва, для дітей організували екскурсії залами «Мистецького Арсеналу». Головним завданням стало поєднати минуле і сучасність, традиції й актуальні події сьогодення, протягом трьох днів діти матимуть можливість розмалювати футбольний м’яч, автор найяскравішого візерунку отримає квиток на фінал Євро-2012 у Києві.

— У цьому шатрі діти — на території великого мистецтва, — зазначає Наталія Заболотна, генеральний директор «Мистецького Арсеналу» та комісар бієнале. — Ми раді, що знайшлися меценати, які запропонували організувати таке свято. Я сподіваюся, що «Мистецький Арсенал» стане улюбленим місцем для дітей. Головним завданням для нас було показати їм новий культурний простір, що здатний зламати стереотипи про «нудний музей». Арт-шатро має стати творчою лабораторією.

Ініціатором створення арт-шатра виступив Благодійний фонд «Родина». Організатори сподіваються, що після відкриття шатро подорожуватиме містами України.

Анна ХАБАРОВА, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: