75-річний ювілей Дніпропетровської області її жителі за повсякденними турботами практично не помітили. У звичайний робочий день різноманітність вніс лише візит глави держави Віктора Ющенка. До його приїзду обласна влада протягом цілого місяця намагалася навести у ввірених їй володіннях чистоту й порядок. За розпорядженням губернатора з центру Дніпропетровська самоскидами вивозили побутове сміття, поспіхом намагаючись ліквідувати стихійні звалища. Добитися успіху вдалося зовсім не скрізь і не в усьому — криза міського господарства зайшла так далеко, що навіть чиновники, які встигли з’їсти зуби на «комуналці», тепер безпорадно розводять руками. На додаток до всього, безпосередньо перед візитом Президента в Кривому Розі вибухнув житловий будинок — кажуть, його мешканці намагалися обігріватися газом, оскільки центральне опалення в «хрущовці» практично не працювало. У результаті НП загинули люди — з-під зруйнованих перекриттів рятівники витягли тіла двох жінок і десятирічної дитини.
Не дивно, що журналісти на прес-конференції, незважаючи на святкову програму, почали турбувати главу держави неприємними питаннями. Президент намагався виправдовуватися, нагадуючи тим, хто зібрався, що ще на початку зими він як глава РНБОУ назвав ситуацію, що склалася в житлово-комунальній сфері, «загрозою національної безпеки». Проте, за визнанням В. Ющенка, «центральна влада» в справі реформування ЖКГ виявляє нерішучість і не пропонує жодної «моделі» перетворень. Необхідно змінити саму «ідеологію комунальної реформи», вважає Президент, для того, щоб справа зрушила з мертвої точки. Передусім він пропонує запровадити систему прямих адресних дотацій для незахищених верств населення замість зрівняльних тарифів, якими користуються і багаті люди, що мають, за його словами, «три ванни, три туалети і, можливо, басейн із фонтаном». Крім того, В. Ющенко вважає, що необхідно чітко розмежувати сфери відповідальності в ЖКГ між товариствами співвласників будинків, ЖЕКами та комунальними підприємствами, а також допустити в комунальне господарство приватний бізнес. «Чому державна влада в Дніпропетровську, — поцікавився Президент, — повинна займатися вивозом сміття?» На його думку, потрібно просто «лібералізувати» ціни на комунальні послуги, щоб зацікавити прибутком підприємців. Щось подібне він, за його словами, бачив не лише в країнах Європи або Балтії, але й у Казахстані, де ще десять років тому влада вжила рішучих заходів щодо реформування ЖКГ. Якби наша влада діяла рішучіше, визнав В. Ющенко, то цілком можливо, що в комунальній сфері «не було б упущень, а в Кривому Розі — трагедії». На жаль, констатував глава держави, українська влада в цьому питанні «проявляє безпорадність і має кризу».
Під час прес-конференції Віктор Ющенко зробив ще кілька резонансних заяв. Так, він вважає, що дискусію про обрання президента в парламенті програють ті, хто її ініціюватиме, і зазначив, що таку дискусію можна вести, якби були всі проблеми в суспільстві вирішені. Президент укотре наголосив, що для урегулювання ситуації в парламенті необхідно сісти за стіл переговорів. «Іншого способу немає для нормалізації ситуації в парламенті, ніж сісти за круглий стіл, сформулювати національні пріоритети і довкола національних пріоритетів домовитися до узгодженої політики», — сказав В. Ющенко. Він знову підтвердив, що готовий бути учасником таких переговорів і зауважив, що зобов’язання, які підписують представники влади, повинні виконуватися. Глава держави висловив жаль, що Партія регіонів, яка підписала Універсал національної єдності в серпні минулого року, не виконує своїх обіцянок.
Також Президент заявив, що Україна повинна керуватися своїми колективними зобов’язаннями при оцінці питання розміщення на території Чехії й Польщі елементів американської системи ПРО. В. Ющенко нагадав, що Україна є учасником угоди по ПРО і учасником угоди про ракети середньої та малої дальності. «Україну введено як офіційну сторону у формат формування континентальної та регіональної системи безпеки, в її оборонний компонент», — наголосив Президент. «Три роки тому українські політики, в тому числі Партія регіонів, у тому вигляді, в якому вона існувала, 362-ма голосами проголосували за основи оборонної політики і політики безпеки України, де чорним по білому записано, включаючи пряме членство України в ЄС і Північноатлантичному оборонному альянсі, про участь в організаціях, які формують європейську колективну систему оборони».