В. Стельмах також повідомив, що він поки не ставив перед Леонідом Кучмою питання про формування Президентом своєї частини ради Нацбанку. «Коли це (різночитання. — Ред. ) все буде виправлено, я, безумовно, зустрінуся з Президентом й спробую з’ясувати його бачення ради Національного банку», — сказав В. Стельмах.
Як повідомили «Дню» в прес-службі НБУ, в редакцію газети, мабуть, потрапив не той текст закону, який підписав Президент, а інший, де й була неточність в одному-двох пунктах.
Як раніше повідомлялося, зміни до закону про НБУ передбачають пониження статусу ради Нацбанку з вищого органу управління НБУ до керівного органу нарівні з правлінням НБУ. Передбачено також збільшити чисельність членів ради НБУ з 14 до 15 осіб, при цьому по 7 членів ради пропонується призначати від парламенту й Президента, а 15-м членом зробити голову НБУ за посадою.
Зараз Рада НБУ сформована лише наполовину: депутати призначили свою частину ради влітку 1999 року, а у травні поточного року провели ротацію її складу, після чого вона набула такого вигляду: Ігор Плужников (фракція СДПУ(о)), віце- прем’єр з питань ПЕК Юлія Тимошенко (висунута фракцією «Батьківщина»), Сергій Буряк (група «Відродження регіонів»), Ігор Юшко (фракція НДП), Петро Порошенко (група «Солідарність»), Федір Шпиг (група «Трудова Україна»), Валерій Альошин (фракція УНР).