77 днів залишилося до офіційного відкриття XVIII зимових Олімпійських Ігор у Нагано. Кореспондент «Дня» зустрівся із заступником голови Держспорткомітету України, начальником відділу зимових видів спорту Василем Карленком.
- Василю Павловичу, читачів передусім цікавить, чи повністю визначено склад національної збірної на Олімпіаду?
- У нашій офіційній заявці - 56 спортсменів, котрі представляють 10 видів спорту. Але у зв'язку з тим, що термін отримання олімпійських ліцензій ще не закінчився, а також тривають змагання з деяких видів спорту, остаточний склад команди буде названо приблизно до 15 січня наступного року. Але щодо більшості видів ми вже визначилися.
- У яких умовах проходить підготовка наших спортсменів?
- Нам на руку вдалий виступ українських атлетів на літній Олімпіаді в Атланті. Не знаю, чи зможе хтось назвати ще одну галузь людської діяльності, в якій Україна посідала б 9 місце в світі. Відповідно, і держава приділила більше уваги підготовці спортсменів до зимових Ігор, порівняно з тим самим Ліллехаммером. І це одразу знайшло відгук - у більшості видів спортивні результати не погіршилися, незважаючи на фінансові проблеми, а в деяких - навіть виросли. Але, повторюся, це якщо брати Ліллехаммер за точку відліку.
- У чому безпосередньо виразилася допомога держави?
- Було прийнято відповідні постанови й укази, у тому числі й на рівні Президента України. Діє Оргкомітет із підготовки наших спортсменів до Олімпіади в Нагано. У сучасних економічних умовах був знайдений вихід щодо фінансування з окремих видів спорту - так званий пріоритетний розподіл фінансових коштів. У фінансуванні підготовки спортсменів взяли участь Національний Олімпійський комітет, обласні спорткомітети, спортивні товариства, федерації, спонсори. Нещодавно закуплено спортивний інвентар на суму 50 тисяч канадських доларів, ці кошти надійшли від української діаспори. Хочеться сподіватися, що всі ці витрати й приготування не будуть марними, і честь та імідж України спортсмени триматимуть на високому рівні.
- Таким чином, досить логічно запитати: на кого з наших олімпійців ви розраховуєте насамперед?
- На перших ролях - жіноча збірна з біатлону, яка має за рейтингом 4 місце в світі, а в особистих стартах - її лідери Олена Зубрилова й Тетяна Водоп'янова. У фігурному катанні непогані шанси має В'ячеслав Загороднюк, а також танцювальна пара Ірина Романова - Ігор Ярошенко. Хоча фігурне катання - вид дуже суб'єктивний...
Сподіваємося, не підведе наша саночниця Наталя Якушенко. У фристайлі наші надії пов'язані насамперед з Сергієм Бутом і Наталею Шерстньовою, котрих повинна підтримати перспективна молодь на чолі з Аллою Цупер і Станіславом Кравчуком. Гадаю, конкуренцію провідним лижним державам становитиме наша жіноча команда - Ірина Тараненко, Ганна Сліпенко, Валентина Шевченко.
Хочу сказати, що навіть десяте місце в світі - це великий успіх. Тому необхідно брати на змагання такого рівня й перспективну молодь, із прицілом уже на Олімпіаду 2002 року. Адже всім зрозуміло, що спорт - це не тільки олімпіади, рекорди, призи, а передусім здоров'я нації!