Цей дорадчий орган, до складу якого увійшли відомі громадські діячі, представники засобів масової інформації, авторитетні вчені, покликаний сприяти підвищенню ефективності діяльності СБУ, залученню громадськості до здійснення демократичного цивільного контролю у сфері державної безпеки та зміцненню довіри до СБУ з боку суспільства.
Звертаючись до присутніх, голова СБ України генерал-полковник Ігор Калінін акцентував на увазі, яка приділяється Президентом України В.Януковичем до практичного вирішення зазначених вище питань. Голова Служби висловив сподівання на плідну співпрацю з Громадською радою в реалізації визначеної керівництвом держави політики реформування національного сектору безпеки, подальшому розвиткові ефективних комунікацій Служби безпеки України з інститутами громадянського суспільства.
«Ми налаштовані на постійний відвертий діалог, можливо, — дискусію, спільний пошук відповідей на питання, якою має бути сучасна спецслужба, якими мають бути її відносини з суспільством», — наголосив Ігор Калінін.
Головою Громадської ради обрано народного депутата України Юрія Самойленка. Окреслюючи принципи та пріоритети роботи Ради, Самойленко наголосив, що реформування безпекового сектору держави та правоохоронних органів необхідно здійснювати комплексно, в рамках нової Стратегії національної безпеки України. На його переконання, Громадська рада може брати активну участь у цьому процесі, особливо зважаючи на інтелектуальний потенціал, досвід і авторитет тих, хто увійшов до її складу. «Сподіваюсь, що Громадська рада буде «зубатою», а її засідання — гострими, неформальними, фаховими», — наголосив Самойленко.
Поінформувавши Громадську раду щодо подальшого розгортання реформи сектору безпеки в контексті набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом України, перший заступник голови Служби безпеки України — керівник Головного управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Олександр Якименко наголосив, що вже перші дні роботи спецпідрозділів СБУ в новому законодавчому полі продемонстрували готовність оперативного складу в повному обсязі виконувати свої функції в нових умовах. Він підкреслив важливість підтримки Громадською радою подальших кроків Служби з удосконалення законодавства у сфері державної безпеки, зокрема нормативного забезпечення боротьби з корупцією в органах влади та управління, правоохоронних органах, судовій гілці влади.
Учасники засідання наголошували на важливості безпосередньої участі громадськості в демократичному цивільному контролі за діяльністю СБУ з питань гарантування державної безпеки, дотриманням законності, прав і свобод громадян, утвердженням принципів демократії та верховенства права.
Заступник генерального директора — директор політико-правових програм Центру ім. О.Разумкова Юрій Якименко зауважив, що зміцнення довіри до української спецслужби має базуватися на точних даних, — результатах соціологічних досліджень про ставлення до Служби в суспільстві, про стереотипи сприйняття її діяльності.
Про необхідність більшої ініціативи в інформуванні громадськості про заходи СБУ, про своєчасне оприлюднення офіційної позиції Служби в резонансних справах говорила головний редактор газети «День» Лариса Івшина. На її думку, фахові коментарі представників спецслужби можуть запобігти упередженим, некомпетентним інтерпретаціям її дій. «Ідеться не лише про імідж СБУ, а й сприйняття нашої держави у світі», — наголосила Івшина.
На думку першого заступника голови СБУ Петра Шатковського, Громадська рада буде активною та неупередженою, стане дієвою ланкою постійного зв’язку спецслужби з громадськістю та інтелектуальним майданчиком для фахової апробації концептуальних ідей подальшого реформування безпекового сектору держави. «Сподіваюсь, авторитетне слово Громадської ради сприятиме нашій спільній справі — гарантуванню державної безпеки України, прав і свобод її громадян».
Повідомляє прес-служба СБУ