Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Нам песня строить и жить помогает»

У Москві вибирали гімн Союзу Росії та Білорусі
13 грудня, 2002 - 00:00

Близько двадцяти варіантів майбутнього гімну Союзної держави Росії та Білорусі прослухала на цьому тижні конкурсна комісія в ході свого першого засідання в російській Держдумі. Поки що журі не почуло нічого схожого на «громадянську молитву», якою, на думку Микити Михалкова, має бути гімн союзної держави. Серед авторів-конкурсантів — Лев Лещенко, Микола Басков, Аркадій Укупник, а також дитяча музична школа №4 міста Ульяновська, слідчий з особливо важливих справ прокуратури міста Рязані Дмитро Плотніков, аматори не тільки з Росії та Білорусі, а й Латвії, Литви та інших колишніх радянських республік. Усього подано 120 заявок. Як відмічають «Вісті», багато конкурсантів запропонували свій варіант слів на музику Александрова (тобто музику гімну СРСР, яка тепер є гімном Росії).

Член журі Йосип Кобзон критично оцінив подані авторські варіанти. Він особливо наполягає на тому, що гімн Союзу повинні створити професіонали. А сину автора текстів радянського і російського гімнів Микиті Михалкову частина виступів сподобалася. Деякі конкурсанти представили традиційний варіант слів, наприклад, такі: «Братство наших народов закалялось и крепло сквозь пожарище войн и салюты побед...». Микола Басков, як завжди, був найбільш ліричним. «Встает заря поднебесная, плывет чистый свет, словно музыка, рассвет встречаем вновь вместе мы...», — заспівав він. Подали на суд журі і «шансон» такого змісту: «Мы были рядом всегда, оба народа друзей, в глубине русской поет соловей...».

Конкурс продовжено. Остаточно вибрати та затвердити гімн Росії та Білорусі комісія повинна до 1 березня наступного року. Журі сподівається, що час на відбір гідної версії ще є. Однак експерти у сфері національної атрибутики налаштовані критично. Виконавчий секретар російського Національного інституту герба і прапора Дмитро Іванов висловив «Новому регіону» сумнів як в необхідності створення гімну для фактично неіснуючої держави, так і якості майбутньої офіційної пісні союзу. «Щонайбільше ми отримаємо добротну, але байдужу для більшості співгромадян підробку», — сказав Іванов.

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: