За його словами, все визначається в офіційному запрошенні країни — мета заходу, кількість учасників, військової техніки, озброєння, терміни їхнього перебування. Він також наголосив, «якщо військовослужбовець, що перебуває за кордоном у країні-члені угоди SOFA, потрапить в якусь халепу, то його не мають права судити на місці». Солдат чи офіцер зобов'язаний повернутися на Батьківщину й там відповідати перед законом за скоєне.
На думку Р.Балмфорда, в разі якщо Україна не ратифікує SOFA, то «це стане своєрідним методом залякування для інших країн, адже кожна з них тричі подумає, чи варто відправляти туди, навіть на навчання, своїх військовослужбовців».
Представник НАТО зазначив, що Альянс бажає мати та розвивати з Україною загальноприйняті міждержавні відносини й додав: «Британські військовослужбовці ніколи не поїхали б на територію Франції, якби не існувало такої угоди між державами і навпаки».
Р. Балмфорд також поінформував, що на рівні міністрів оборони країн-членів НАТО 3 грудня у Брюсселі відбудеться зустріч, у якій з промовою щодо розвитку та реформування Збройних сил України виступить міністр оборони України генерал армії України Олександр Кузьмук. У НАТО також очікують, що загальнополітичну позицію відносин Україна- НАТО на зустрічі міністрів закордонних справ країн- членів Альянсу 16 грудня у Брюсселі викладе міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. А наступного року візит до України здійснить генеральний секретар Джордж Робертсон.