Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

НБР: точка відліку у боротьбі з корупцією

14 грудня, 1999 - 00:00

Цілком імовірно, що до першочергових кроків буде віднесено активізацію зусиль для створення Національного бюро розслідувань. Після минулотижневого візиту Леоніда Кучми до Вашингтона Сполучені Штати, серед іншого, пообіцяли надати Україні консультативну допомогу в цій роботі, а також у сприянні розслідуванню конкретних справ.

Однак чому НБР, про яке ведуть мову вже досить давно, не вдалося утворити раніше? Чому вже розроблений закон про утворення нової силової структури не був схвалений парламентом? Головнi причини дві. По-перше, раніше НБР планувалося утворити шляхом об'єднання під новим дахом фахівців по боротьбі з організованою злочинністю МВС i працівників управління «К» зі Служби безпеки, а потім довести цю чисельність до 10 тисяч. Перспектива позбутися своїх найкращих працівників не влаштовувала ні СБУ, ні МВС. По-друге, утворити НБР планували якраз напередодні президентських виборів. А в усіх учасників президентських баталій та в їхніх команд підтримки було побоювання, що НБР може стати знаряддям політичного тиску. Відтак і силовики, і політики реально були проти появи НБР.

Однак нині в створення НБР мають закладатися комплексні та дійсно ефективні основи. Звісно, поява НБР може розглядатися як ознака того, що боротьба з корупцією в державі вже почалася. Адже така необхідність була чи не провідною темою переговорів на минулотижневому засіданні комісії Кучма — Гор. А в п'ятницю Леонід Кучма вже у Києві заявив, що в боротьбі з корупцією йому не залишається нічого іншого, як, цитую: «...закрутити гайки до кінця». Питання тільки в тому, що справді буде легше: нарешті утворити НБР чи виконати антикорупційні декларації?

Сергій ЗГУРЕЦЬ, «День»
Газета: