Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Не платитимуть узагалі?

90% киян невдоволені підвищенням цін на житлово-комунальні послуги
8 грудня, 2006 - 00:00

Проблема підвищення тарифів посідає сьогодні друге місце серед тих, що непокоять мешканців столиці, повідомляє Всеукраїнська соціологічна служба, яка опитала з цього приводу 2500 киян. Негативне ставлення до підвищення тарифів висловили близько 90% iз них. Більше того, 17,1% опитаних однозначно заявили, що не платитимуть за послуги комунальників. Іще 16,2% — не нестимуть до каси гроші скоріш за все.

Директор Всеукраїнської соціологічної служби з наукових питань Борис Сагалаков переконаний, що платитимуть за послуги не більше 40% киян. «Це — наука для місцевої і центральної влади. Адже так ставитися до свого народу не можна. Будь-яке підвищення цін втричі — це просто маразм. Уявіть цивілізований світ, де підняли ціни хоча б у 1,5 рази», — заявив він.

У зв’язку з підняттям тарифів дуже насичений день прожили вчора депутати Київради. З самого ранку представники опозиційних фракцій у Київраді заблокували трибуну з вимогою поставити на голосування постанову про скасування рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Свого добивалися силою. Зокрема вони ввімкнули сирени і почали вигукувати: «Тарифи геть!»

Для того, аби втихомирити політичних опонентів пан Черновецький вирішує оголосити перерву, щоби після неї в «нормальному режимі почати роботу». Але в «нормальному режимі» не вийшло. Члени БЮТу, «Нашої України» і Блоку Кличка знов оточили трибуну і президію. До них долучилися депутати від більшості.

Між обранцями киян почалася штовханина. У секретаря Київради Олеся Довгого почали забирати мікрофон. «Шановні кияни, заберіть депутатів Верховної Ради від БЮТу, вони чинять тиск фізичний!» — вигукнув він. На щастя, Віталій Кличко у бійці участі не брав, а стояв осторонь, біля депутата зі своєї фракції Володимира Бондаренка.

Урешті-решт Леонід Черновецький таки поставив на голосування постанову про тарифи, однак за неї не проголосував жоден депутат, оскільки майже усі вони знаходилися біля трибуни і президії. «Ваша постанова не пройшла. Я зробив для цього все можливе. Жодна з цих фракцій з тією мордою, яка зараз кричить, не запрошувала мене на жодне засідання», — звернувся мер до депутатів з «Нашої України».

А тим часом під стінами мерії близько п’яти тисяч прихильників опозиційних фракцій розмахували партійною символікою і плакатами на кшталт «Мера — у відставку!». Нагадаймо, нещодавно столичний мер відмовився від депутатського мандату (він пройшов у ВР по списку «Нашої України»), вирішивши таким чином залишитися у кріслі столичного керманича. Напевно, саме цей крок Леоніда Михайловича підбурив київських опозиціонерів до наступальних дій. Адже до останнього часу вони сподівалися на те, що «Льоня- космос» (так депутати поза очі називають мера) віддасть перевагу депутатському мандату і в столиці пройдуть позачергові вибори. Утім, не так сталося, як гадалося. Нині, опозиція, зрозумівши, що Чернівецький — «це всерйоз і надовго» вирішила розпочати з ним справжню війну.

Депутат Київради Михайло Бродський заявляє, що референдум про недовіру меру Леоніду Черновецькому може відбутися у травні наступного року. «Технологічно неможливо зробити це раніше», — сказав Бродський. Він зазначив, що до середини травня слід сформувати ініціативні групи для збору підписів. «Мені потрібні волонтери, люди із совістю, які би працювали за ідею, щоб не було підроблених підписів», — сказав Бродський. Він зазначив, що з необхідних 206 тисяч підписів «на всяк випадок зберемо 230 тисяч».

ДО РЕЧІ

У відповідності із застарілим, проте, діючим законом «Про Всеукраїнський та місцевий референдуми» 1991 року, провести легітимний референдум з питань дострокового припинення повноважень мера Києва інакше як за рішенням Київради, неможливо. Рекомендаційний (народний) референдум не матиме за собою жодних правових наслідків, оскільки механізму імплементації його результатів у даному законі не має.

Варто зауважити, що прецедентів, коли за результатами референдуму були достроково припинені повноваження міського голови, в історії новітньої України зафіксовано не було.

Олена ЯХНО, «День», Наталя РОМАШОВА, Данило БІЛИК
Газета: