Богдан Осадчук посідав гідне місце в європейському інтелектуальному просторі. Він був професором Українського Вільного Університету в Мюнхені, професором історії Берлінського вільного університету, почесним професором Національного університету «Києво-Могилянська академія», Прикарпатського національного університету, Донецького національного університету і Варшавського університету. Увійшов Богдан Осадчук в історію також як яскравий публіцист і талановитий журналіст. Він працював кореспондентом однієї з найвпливовіших європейських газет — швейцарської NeueZuercherZeitung, співпрацював з такими виданнями, як: «Українські вісті», DieNeueZeitung, DerTadesspiegel, був співробітником легендарного польського журналу «Культура», заснованого 1950 року в Парижі Єжи Гедройцом. Сам Гедройц якось зазначив, що саме Богдан Осадчук налагодив контакти між журналом та українськими діячами. Він є автором низки книжок, серед яких — «Розвиток комуністичних партій Центральної та Східної Європи» (1962), «Радянський комунізм. Документи» (1964).
Співпрацював пан Богдан і з «Днем». «Дуже важливо репрезентувати українську культуру, інтелект за кордоном», — зауважив він, зокрема, на зустрічі з журналістами «Дня» 2006 року. «Не треба кричати про загрози Росії. Треба працювати», — ця думка звучить сьогодні дуже актуально.
Богдан Осадчук народився 1 серпня 1920 року в Коломиї. Його батьки були вчителями. У 1942—1944 рр. навчався в Берлінському університеті. 1966 року захистив докторську дисертацію в Українському Вільному Університеті (Мюнхен). Виступав за примирення в польcько-українських відносинах, засуджував комунізм. Після війни оселився в Берліні. Попри життя в еміграції, залишився непересічним українцем. Роль Богдана Осадчука у становленні за кордоном новітнього образу незалежної України є неоціненною. Він детально, об’єктивно і компетентно досліджував економічну, політичну та соціокультурну ситуації в нашій державі, подавав її образ у численних авторитетних виданнях. Українські науковці відзначають великий внесок Богдана Осадчука в процес інтеграції незалежної України у світову спільноту: одними з перших незалежну Україну визнали Польща, Німеччина і Швейцарія — ті країни, в авторитетних виданнях яких регулярно друкувалися публіцистичні праці Богдана Осадчука. Він був представником європейської інтелектуальної еліти, до його думки прислухалися. Прикметно, що передмову до його збірки «Україна, Польща, світ» написав лауреат Нобелівської премії з літератури, поляк Чеслав Мілош, сторіччя з дня народження якого світ відзначає цього року. За численні досягнення Богдана Осадчука було відзначено орденом Ярослава Мудрого і найвищою урядовою нагородою Польщі — Орденом Білого Орла.
Його справедливо називали патріархом європейської журналістики.
«День» висловлює співчуття рідним, друзям та колегам Богдана Осадчука.