Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Негода паралізувала аеропорти Європи та Росії

Чи врахують українські служби чужі помилки?
29 грудня, 2010 - 00:00
МОСКВА. ДОМОДЄДОВО. 28.12.2010 / ФОТО РЕЙТЕР

У найближчі п’ять днів в Україні, зокрема, Києві, ми матимемо снігопади; в неділю, прогнозують синоптики, — сильний сніг. 10 січня приблизно таку ж погоду: вдень -4 — -8, а вночі — від -4 до -15 та «сніг» і «невеликий сніг» обіцяють синоптики на найближчі два тижні. Якщо їм вірити, то приблизно таку ж ситуацію матимемо по всій Україні.

За інформацією «Гідрометцентру», на більшій частині України спостерігатимуться опади у вигляді снігу та мокрого снігу, а також збережуться морози. На півночі країни, а також уночі на більшій частині території країни йтиме невеликий сніг. У Криму, Приазов’ї та східних областях місцями — з дощем. Синоптики попереджають, що на наших дорогах, крім доріг Криму, Приазов’я та Луганщини, наростатиме ожеледиця. Південно-західний вітер буде не дуже сильним — 5—10 м/с. За інформацією фахівців, температура повітря в Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та Криму вночі буде від -3 до +2, вдень — від -1 до +4. На Південному узбережжі Криму вночі та вдень 0 — +5. Щоправда, в Миколаївській області вже оголосили штормове попередження. На території міста й області очікують складні погодні умови: сильний снігопад, налипання мокрого снігу, ожеледицю.

Якщо ж більшості України обіцяють «невеликий сніг», то, очевидно, Україну ще не зачепив, а може, й уже не зачепить могутній циклон «Петра», який досі панує в Європі й, як очікується, складні погодні умови триватимуть там до кінця цього тижня.

Так, сильні снігопади нещодавно практично повністю паралізували автомобільний рух на більшості європейських місцевих автострад, а також у найбільших містах. Особливо складно із авіасполученням у Німеччині, Великій Британії, Франції. За інформацією різних джерел, через погані погодні умови й снігопад у Європі не працював ряд аеропортів. Кілька — у Німеччині, у Великій Британії, також — Нідерландах; затримки спостерігалися в паризькому аеропорті Шарль де Голль та інших (від 5 до 10 годин). Снігопад порушив також і залізничне сполучення. Поїзди у всій Німеччині приходять з великим запізненням або скасовуються рейси. У Великій Британії температура в деяких районах знизилася до 20 градусів морозу, тривають снігопади.

Не краща ситуація з погодними умовами зараз склалася в наших східних сусідів. Сильний снігопад, який триває там вже кілька днів, ускладнив роботу аеропортів «Домодєдово», «Шереметьєво» та «Внуково». Через сильний сніг і погану видимість у Москві нині затримуються рейси. Пасажири вкрай незадоволені, й це навіть призвело до того, що вони вдалися до рукоприкладства щодо працівників аеропортів. До того ж сильний снігопад, що почався вчора в Москві вранці, різко ускладнив дорожню ситуацію в центрі російської столиці та на ряді основних магістралей, спричинивши серйозні затори.

У ніч на вівторок снігопад почався й у Києві. Як наслідок — в столиці почастішали затори. За інформацією деяких ЗМІ, якийсь час не працював аеропорт Бориспіль. Свою роботу він відновив лише в середині дня у вівторок. Треба зазначити, що це вже другий непростий випадок за грудень.

Як повідомляє офіційний сайт аеропорту Бориспіль, доволі складною метеорологічна ситуація була в Борисполі й до 21 грудня: різке зниження температури, хуртовина, перепади температури з плюсової на мінусову. Але це не перешкодило роботі «Борисполя» — він працював у звичному режимі: вчасно прибирали снігові вали, розчищували світлосигнальне обладнання. Для сніго- та льодоприбиральних робіт під час снігопаду та ожеледиці було застосовано 11 одиниць машин «Джет-Брум», три одиниці роторних снігоочисників, п’ять одиниць техніки для розкидування та розбризкування хімреагентів, трактори та бульдозери. Відповідно до необхідних вимог проводилась антикригова обробка повітряних літаків до вильоту. Працівники аеропорту обіцяють працювати так і надалі.

Газета «День» зв’язалася з прес-службою МНС і нам повідомили, що ліквідація наслідків негоди, які можуть виникнути в аеропортах, — справа самих аеропортів. Але це не зовсім відповідає дійсності, оскільки від снігового навантаження можуть постраждати комунікації, — так, як це сталося в аеропорту Домодєдово в Москві. Тоді російський аеропорт продовжував приймати пасажирів, навіть коли сталася аварія. Тому Україні потрібно врахувати такий негативний досвід, а МНС безпосередньо стосується питання безпечності комунікаційних мереж.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: