Всього півгодини тривав у Рівному останній приватизаційний аукціон, на який виставлялися об'єкти малої приватизації. Якщо декілька років тому подібні події викликали величезний інтерес у бізнесменів, а ціни на об'єкти під час торгів зростали ледве не в десятки разів, то у жовтні тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ятого року бажаючих стати власниками нерухомості можна перерахувати по пальцях. Як заявив журналістам начальник Рівненського міського комітету з приватизації Петро Кульчинський, довелося дуже довго шукати бажаючих взяти участь у нинішніх торгах.
У результаті з двох проданих об'єктів один магазин площею в 175,7 квадратних метра, що знаходиться на пожвавленому міському перехресті i дає непоганий торговий оборот, було насилу продано всього за 11 тисяч гривень. До речі, приблизно стільки ж коштує «гостинка» в Рівному.
Фахівців не дивують подібні парадокси. Для того щоб вітчизняний бізнес вкладав гроші в нерухомість, необхідні, як мінімум, стабільні «правила гри» та ліберальніша податкова система. Доки ж цього немає, кошти, яких не так мало в регіоні, обертаються переважно в «тіньовому бізнесі».
Що ж до нерухомості, то вона настільки впала в ціні, що її навіть багато які банки намагаються не брати як заставу за кредити, щоб не мати потім «головного болю» з її продажем.