Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Неспокійний час зробив нас начитанішими

Можливо, у День бібліотек держава помітить їхні проблеми...
30 вересня, 1998 - 00:00

Як повідомила нашу газету начальник відділу бібліотечно-інформаційних систем Міністерства культури й мистецтв України Тетяна Прокошева, більшість бібліотек фінансується з вічно порожніх місцевих бюджетів. Грошей із лихом пополам вистачає лише на виплачувану з затримками жалюгідну зарплату. Кількість бібліотечних працівників, котрих нині в Україні близько 70 тисяч, неухильно скорочується. Коштів на поповнення та реставрацію фондів більшість бібліотек не бачило з радянських часів.

У такій ситуації дещо краще почуваються великі бібліотеки. Світова тенденція укрупнення бібліотек і перетворення їх на глобальні інформаційні центри проявилась у нас закриттям бібліотек маленьких — за останні три роки близько двох тисяч. На кількості читачів це, правда, негативно не позначилося, вони перейшли у великі. Великим бібліотекам легше розв’язувати й проблему поповнення фондів. Нині основними його джерелами є міжбібліотечний обмін, подарунки — від українських видавництв бібліотеки отримують «обов’язкові примірники».

Всеукраїнський день бібліотек, який тепер відзначатимуть щороку 30 вересня, запроваджено за ініціативою Міністерства культури саме для того, аби привернути увагу громадськості й держави до їхніх проблем. До свята, до речі, ліквідовано борги по зарплаті. Добре було б, якби до наступного 30 вересня знайшлися де-небудь кошти на пам’ятник, який давно слід поставити простому бібліотекареві...

№186 30.09.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Віталій КУКСА, Леонід ТЕЛЕНКОВ, «День»
Газета: