Нинішній тиждень минає під знаком незалежності країни. Дух свята й особистісний рівень його учасників, підкріплені успіхами наших спортсменів на Олімпіаді, дуже наочно показали: українське суспільство, попри песимізм експертів і надлишок охочих нас «очолити й ощасливити», цілком результативно вчиться бути успішним, адекватним, конкурентним.
24 cерпня на майдані Незалежності в Києві відбувся святковий концерт, проведений за підтримки відомої торгової марки «Чернігівське». Ідеєю було зібрати відомих і навіть всесвітньо відомих українців разом — в одне товариство. Тих, завдяки кому Україна для своїх громадян і для іноземців асоціюється із давньою європейською культурою, професійним спортом, сучасним стилем і добрим смаком.
У концерті брали участь переможець програми «Шанс» Віталій Козловський, Ольга Крюкова, гурти «Друга ріка», «Тартак» і... Руслана. Вона п рилетіла в Україну тільки виступити на День незалежності. У рідний Львів прибула з Маямі (США) й відразу після свого виступу чартерним рейсом вирушила на Київ. «Я спеціально приїхала привітати моїх земляків, співвітчизників — усіх українців зі святом!» — сказала співачка зі сцени майдану Незалежності. У американському місті на популярній студії «Hit Factory» (там пишуться Мадонна, Рікі Мартін...) українка записувала пісні до англомовного альбому «Wild Dances». У той час там саме працювала Дженніфер Лопез... «Уже за тиждень альбом «Wild Dances» вийде в Європі, — розповіла Руслана «Дню», — а за місяць — у США. Його презентацією стане світове турне, що розпочнеться з європейських країн.
Невдовзі з’явиться й україномовна версія. Але знайте, усе, що я творю — українською чи англійською мовами — належить Україні. Вже вся Європа майже без акценту, як справжні гуцули, вигукує «гей-гей!» і співає «шіді-ріді-дана»!»...
На концерті відбулась прем’єра її пісні «Dance with Wolves» («Танець з вовками»), така ж драйвова, енергетична, як і решта композицій. У «Танці...» наче живуть тіні далеких предків — горян, які вміли приручати природу, зналися на живій і мертвій воді, володіли мовою звірів і проти ночі йшли туди, де вовки вили на місяць... Окрім нового твору, Руслана співала всіма знані вже й улюблені «Плесо», «Коломийку», «Wild Dances» — пісню, з якою вона перемогла на Євробаченні. Кількатисячний майдан співав з нею... І тоді багато хто, напевне, усвідомив, що свої герої, свої зірки належать передусім Україні, а вже потім світові — вони самі про це говорили.
Уже наступного дня Руслана полетіла з виступами в Канаду. Звідти — в Лос-Анджелес: вдосконалювати англійську вимову з найкращими вчителями, котрі працюють з голлівудськими акторами. А 15 вересня у Лас- Вегасі на врученні музичних нагород «World Music Awords» Руслану відзначатимуть як першу українську співачку, чий альбом «Дикі танці» розійшовся найбільшим тиражем у світі!.. Ось така вона — наша Руслана. Ви смакуєте словом «наша», коли вимовляєте його?..
Наш Віталій Кличко, чемпіон світу з боксу у версії WBC, прилетів на день народження своєї країни з Німеччини після турне країнами Європи. За день — відбував до Греції. У бліц-інтерв’ю газеті «День» спортсмен сказав: «Хоч би де я був, тільки тут почуваюся вдома. Можна переїжджати з одного міста в інше — купувати там нерухомість, започатковувати бізнес, змінювати країни й континенти, але змінити Батьківщину — неможливо... Вона в тобі на генному рівні, на рівні менталітету... Мені пропонували виступати за різні держави, проте жодного разу ці пропозиції всерйоз не розглядав. Це особливе відчуття, коли виходжу на ринг у Нью-Йорку, Лас-Вегасі чи Берліні, і зал майорить синьо-жовтими прапорами! З ними приходять як українці, так і іноземці. Пригадую, останнього разу мої афро- американські вболівальники одягнули жовто-сині футболки... Я відчуваю особливу гордість, що гідно представляю Україну. Щоразу після перемог, завертаючись у наш прапор, усвідомлюю, що за мене вболівала уся моя багатомільйонна країна! Тому я не міг не приїхати, не привітати всіх вас!»
За кілька днів до Дня незалежності торгова марка «Чернігівське» провела авто-тур «Краще разом» за маршрутом Одеса — Миколаїв — Запоріжжя — Сімферополь — Ялта — Донецьк — Дніпропетровськ — Харків — Чернігів — Житомир — Львів — Хмельницький — Київ. Метою було — об’їхати й об’єднати всю країну. Мешканці цих міст писали привітання та побажання своїй батькiвщинi на... повітряних кульках. І на завершення дійства в Києві кульки мали злетіти в небо. За словами спонсорів туру, люди писали від традиційних побажань — добробуту, щастя, до своїх особистих уявлень, якою має бути Україна — 2005, 2007 чи 2010 років. Найбільше до акції долучилася молодь. У її проекті Україна визначалася як європейська країна.
Узагальнити ці тисячі привітань у прямому телевізійному ефірі, додавши свої, було запрошено Руслану, Яну Клочкову, Віталія Кличка, Івана Малковича, Вікторію Гресь, Таїсію Повалій, Володимира Гришка... Декотрі з них ексклюзивно, через «День», вітали українців.
Яна КЛОЧКОВА, дворазова чемпіонка Олімпійських ігор в Афінах:
— Стоячи на п’єдесталі пошани, відчувала, що за мене вболівала вся Україна. Тому ті дві свої перемоги присвячую цьому святу. Я досі перебуваю у стані ейфорії. Цi чотири роки після Олімпіади в Сіднеї пролетіли як один день... Бажаю Україні якомога бiльше чемпіонів... з усього!
Іван МАЛКОВИЧ, поет, директор дитячого видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»:
— У День незалежності хочу побажати одного — не залежуватися! 24 серпня повинно бути святом для всіх. Знаю за соціологічними опитуваннями, що поки воно не так. Переконаний, що в міру того, як наша держава буде ставати якіснішою за рівнем життя, цей день набуватиме величного значення, як належиться.
Володимир ГРИШКО, оперний співак:
— Я приїхав до Києва з гастролей у Фінляндії, аби побажати нам усім єдності та пошани одне до одного. Любiмо самих себе, як люблять себе французи та поляки, німці й американці... Адже маємо чим пишатися... Нині треба згадати Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Івана Мазепу — тих, хто століття тому починав виборювати нашу незалежність. Мої друзі та колеги з-за кордону, знаючи, що я у Києві на святкуванні, телефоном, через електронну пошту надсилали свої вітання з США, Сінгапуру, Японії, Росії — від колег з Маріїнського театру. Кожен раз, коли запитують, що мені допомагає добре виступати на відомих оперних сценах світу, відповідаю — енергетика моєї Батьківщини.
На завершення свята пролунав видовищний салют, кульки із побажаннями злетіли в небо! Час братися за втілення своїх побажань. Відомий український поет та громадський діяч Олег Ольжич писав, що держава не твориться в майбутньому, держава будується нині. До наступного Дня незалежності майже рік.