Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

НЛО над Харковом

18 вересня, 2003 - 00:00

Як і очікувалося, в ході V Міжнародного фестивалю фантастики «Зоряний міст-2003», що завершився вчора у Харкові, мала місце поява НЛО. Правда, безнадійні реалісти стверджують, що то був тільки феєрверк, вогні якого нагадували контури неопізнаного літаючого об’єкту.

Фестиваль проводиться в Національному університеті імені Каразіна за ініціативою його ректора, доктора соціологічних наук, професора Віля Бакірова і зібрав більше двохсот письменників-фантастів з країн СНД, а також Європи, США, Ізраілю. За відгуками росіян, цей фестиваль більш значний, ніж його московські аналоги: його програма включає в себе не тільки звичні презентації новинок, але й науково-практичні семінари, зустрічі з книговидавцями та продавцями книг, нарешті, сюрпризи.

В числі лауреатів фестивалю були й харківські письменники Дмитро Громов та Олег Ладиженський, більш відомі під псевдонімом Г.Л. Олді. Вони стали першими володарями ноутбуку — премії, встановленої мером Харкова Володимиром Шумілкіним, за створення у своїх творах позитивного іміджу Харкова, якому в 2004 році виповнюється 350 років...

Перемогу в номінації «Серіали і романи з продовженням» отримав московський письменник Володимир Васильєв за цикл «Відьмак з Великого Києва». Кращим у номінації «Романи» став також москвич, автор роману «Спектр» Сергій Лук’яненко. Кращим дебютом — а в цій номінації брали участь майже сотні творів — визнана книга «Хроніки вторгнення» донецького письменника Ярослава Вєрова. У номінації «Портрет Доріана Грея» відзначені ілюстрації харківського художника Олега Коржа до фантастичних романів, у тому числі, земляків Г.Л. Олді... Нарешті, кожному з учасників фестивалю на згадку дістався встановлений оргкомітетом так званий нерозмінний п’ятак із символікою фестивалю, причому зроблений з чистого срібла. Якби він був мідним, то було б точно, як у Стругацьких.

А два сувеніри під назвою «Філософський камінь» у вигляді штучних рубінів, вирощених у Харківському «Інституті монокристалів» НАН України, відправлені до Росії. Вони призначені відомому письменнику Борису Стругацькому та сім’ї Кіра Буличова, письменника, що пішов нещодавно з життя. Ці рубіни — спеціальні нагороди, що відзначили внесок обох авторів у розвиток цього популярного літературного жанру.

Наступний, VI Міжнародний фестиваль «Зоряний міст», відбудеться у Харкові наступного року і буде присвячений як ювілею міста, так і 200-літтю Національного університету імені Каразіна.

Михайло БІДЕНКО, Харків
Газета: