Сьогодні в усьому світі відзначають День води. Цього року саме 22 березня розпочинається Міжнародна декада «Вода для життя» — програма, започаткована ООН, що має на меті допомогти країнам вирішити їхні проблеми, пов’язані з водними ресурсами.
В Україні проблема доступу громадян до безпечної питної води стоїть гостро. Наприклад, за даними екологічної громадської організації «Мама-86», централізованим водопостачанням забезпечено всього 65% українців. Близько 11 млн. осіб користується водою з колодязів, при тому що, тільки за офіційними даними, 1,8 млн. колодязів забруднені. Крім того, в нашій країні вода перевіряється лише за 23 показниками, у той час як у Європі — за 45—60. Тільки на Дніпрі нараховується близько десяти так званих гарячих точок — найбільш небезпечних за екологічними показниками, тоді як у Росії та Білорусі їх вдвічі менше. Проведені досліди показали, що показники по Дніпру перевищують норми у 16 разів. У першу чергу «зашкалюють» показники вмісту заліза і марганцю, що пов’язане з викидами гірновидобувних підприємств.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% хвороб людей пов’язані з використанням неякісної питної води. Тільки за минулий рік в Україні зареєстровано три спалахи інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою, внаслідок них постраждало 80 осіб, у тому числі 59 дітей.