Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Новинкою сезону може стати вірус «А/Москва»

Економічні збитки від попередньої епідемії грипу становили 320 млн. грн.
14 жовтня, 2000 - 00:00

Епідеміологи радять саме зараз, в передепідемічний період (жовтень, листопад), задля профілактики зробити щеплення. Передовсім — представникам груп епідемічного ризику: в дитячих, шкільних закладах , інтернатах, технікумах, вузах. Не виключено, що школи доведеться закривати через епідемію й нинішнього сезону. Адже, завдяки позаплановим канікулам для половини школярів України, минулого сезону захворюваність дітей вдалось знизити на 34%. До речі, під час епідемії грипу 1999—2000, що тривала сім тижнів і охопила майже всі регіони, захворіло понад 2,8 млн. українців. Госпіталізовано було 1,2% хворих, половина з яких діти. За даними обласних СЕС, економічні збитки від епідемії, без урахування особистих витрат хворих на «безкоштовне» лікування, становили 320 млн. грн.

Як повідомила «Дню» завідуюча лабораторією грипу НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Алла Мироненко, збудниками очікуваного грипу можуть бути як «давній знайомий» вірус грипу «В», так і «новачок» — А/Москва. Зважаючи на вірогідність такого тандему вірусів, епідемія очікується розтягнутою у часі або ж носитиме двохвильовий характер. Звідки до нас «завітає» грип, зі Сходу чи з Заходу, поки невідомо, але Україна ніколи не «відкривала» епідемію в Європі. Час грипу, зазначила А.Мироненко, ще не настав, проте спостерігається звичайний для періоду перепадів температур та скупчення великої кількості людей в дошкільних та навчальних закладах підйом респіраторних інфекцій. З похолоданням можна очікувати подальшого пожвавлення захворювань.

За її словами, до приходу нового епідемічного сезону фахівці підготували вакцини, у штамовий склад яких увійшла, зокрема, й та підступна парочка вірусів, яку вирахували науковці. Починаючи з 1986 року ВООЗ практично не помилялась у глобальних прогнозах щодо того, які віруси можуть нас здивувати наступного разу і відповідно якими вакцинами слід озброїтись. Вакцинація нинішнього року обійдеться пересічному українцю від 30 до 100 грн., в залежності від «апетиту» медзакладу. Хоча, як підкреслила Алла Мироненко, вона не бачить якогось реального виправдання накручуванню цін окремими фірмами, адже оптова вартість вакцини 25-30 грн.

Газета: