Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Новорічна анкета «Дня»

Посол США в Україні Вільям ТЕЙЛОР: «Я розчарований тим, що президент і прем’єр-міністр не можуть спрацюватись»
26 грудня, 2008 - 00:00

1. Складіть ваш рейтинг найважливіших подій у міжнародному житті 2008 року. Які з них, на вашу думку, мають особливе значення для українського суспільства?

2. Які українські події мали резонанс за кордоном, зокрема, у вашій країні? На вашу думку, в чому змінилася Україна та українці?

3. Які сюжети, публікації, автори «Дня» найбільш запам’яталися?

4. Що б ви побажали українцям на 2009 рік?

1. Я б назвав три найбільш помітні події у 2008 році. По перше, це світова економічна криза. По-друге, це наші вибори, вибори президента Сполучених Штатів. По-третє, це визнання Росією Південної Осетії та Абхазії. Найважливішою для України, була, мабуть, все-таки світова економічна криза. На жаль, саме вона була найбільш вагомою для українського суспільства.

2. Тут, говорячи про три головні події, я знову-таки під першим номером назву фінансово-економічну кризу. Друге: це триваюча політична криза в Україні. Третя, на мою думку: це запрошення, яке прозвучало на саміті НАТО в Бухаресті, що Україна у якийсь час у майбутньому стане членом Альянсу. Що стосується змін в Україні, я б тут наголосив на другому — на політичній кризі. На початку року я був сповнений надії, що президент і прем’єр-міністр зможуть об’єднати свої зусилля для того, щоб Україна могла протистояти тим викликам, перед якими вона зараз постала. І я багато разів казав і продовжую говорити, що Україна сильніша, коли вона об’єднана, і слабша, коли вона роз’єднана. І зараз, наприкінці року, я розчарований тим, що президент і прем’єр-міністр не можуть спрацюватись.

Що стосується змін для українського суспільства. Я думаю, що протягом року змінився оптимістичний погляд українців на економіку. На початку року українська економіка зростала з темпами 7 відсотків на рік. А наприкінці року ми маємо прогноз на наступний рік, що українська економіка зменшить темпи розвитку. Світова криза, криза на світових ринках металу, криза в банківському секторі України якраз є винними в цій зміні.

3. Тут я б назвав дві теми. По-перше, це висвітлення на сторінках «Дня» президентської кампанії в США, «День» дуже добру роботу проробив, щоб висвітлити весь спектр тем, які стосувалися президентської кампанії. Ваше видання почало з перших «праймериз». «День» висвітлив супервівторок, історичну, я б сказав, політичну боротьбу між Бараком Обамою та Гілларі Клінтон. А потім фінальну стадію — політичне змагання між кандидатами — сенатором Обамою і сенатором Маккейном, включаючи дуже добре висвітлення їхніх дебатів. При тому газета не зосереджувалась лише власне на перегонах, хто відстає, а хто наздоганяє, — а на сутєвих питаннях виборчої кампанії, на яких наголошували сенатори Обама і Маккейн. Саме завдяки такому глибокому висвітленню, я думаю, багато українців під час цієї кампанії зверталися до мене і, я впевнений, до моїх колег у посольстві з питаннями, які були сформульовані на основі дуже гарного володіння інформацією. Наприклад, я пригадую, українці підходили до мене і запитували про роль суперделегатів. Більшість самих американців не розуміють концепції суперделегатів. Але висвітлення цих питань у «Дні» було винятковим.

По-друге, я повинен відзначити висвітлення «Днем» теми 75-ї річниці Голодомору. Безумовно, усім відомий зв’язок Джеймса Мейса з газетою «День» зробив це висвітлення ще більш проникливим. І висвітлення торкалося не лише самих подій 75-річної давнини, але й політичних процесів, які це супроводжували, а також наслідків цього для українського суспільства.

4. У політичному аспекті я б побажав українцям стабільності. В економічному плані побажаю швидкого виходу з економічної кризи. І в цілому українському суспільству, українцям на особистому рівні побажаю мирного та щасливого Нового року — з газом.

Газета: