У черговий раз у відповідь на свої вимоги шахтарі одержали тільки обіцянки, проте запас довіри до слова Президента й уряду вже вичерпався. Запевнення Леоніда Кучми, що протягом тижня всім працівникам вугільної промисловості буде виплачена зарплата за два місяці, не викликають довіри, як і те, що Кабмін найближчим часом у черговий раз розробить необхідні «заходи», спрямовані на поліпшення ситуації у вугільній галузі. У результаті профспілки гірників ухвалили рішення — всеукраїнську акцію протесту не відміняти і припинити її тільки в тому випадку, коли всі їхні вимоги будуть задоволені.
Під час акції не буде відвантажуватися вугілля споживачам, які є великими боржниками шахт, а ними є всі енергодобуваючі підприємства країни.
Заявку на участь в акції протесту подали всі 76 трудових колективів шахт області. На деяких із них виробничий цикл міцно пов’язаний з центральними збагачувальними фабриками, з чого випливає, що працювати без відвантаження вугілля ці підприємства не можуть. У цьому випадку необхідно зупиняти все вугледобувне виробництво, що принесе для галузі області величезні збитки. Усвідомлюючи це, луганські гірники, однак, готові зробити і такий крок. Результат акції повністю залежить від заходів, до яких вдасться уряд.
ДО РЕЧІ
Об’єктивними проблемами у вугільній галузі користуються різні політичні сили, заявив в інтерв’ю журналістам міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Ми знаємо, хто в січні приїжджав на шахти і хто провокував, піднімав людей», — сказав він. На жаль, своїми знаннями міністр із громадськістю не поділився. Міністр стверджує, що рівень заборгованості по заробітних платах на закінчення 1998 року був «незначним». За його словами, за весь рік виплачено 85% нарахованої заробітної плати.