Стан будівельних конструкцій об’єкта «Укриття» не вимагає негайних робіт щодо їх зміцнення і не загрожує катастрофою, заявив співдиректор з українського боку групи управління проектом перетворення «Укриття» на ЧАЕС в екологічно безпечний об’єкт Валерій Кулішенко.
За повідомленням Інтерфакс-Україна, на прес-конференції в четвер В.Кулішенко відмовився прокоментувати інформацію колишнього начальника об’єкта «Укриття» Валентина Купного про можливість обвалу опор об’єкта, заявивши в той же час, що чутки про катастрофічний стан «Укриття» занадто перебільшені й не відповідають дійсності.
Зi слів В.Кулішенка, детальна інформація про реальний технічний стан «Укриття» буде надана на спеціальній конференції 24 квітня.
Генеральний директор Чорнобильської АЕС Віталій Толстоногов підтвердив «відчуття повної відповідальності за стан зупинених енергоблоків станції і об’єкта «Укриття», заявивши в той же час, що загальний стан «Укриття» «не покращується». «Йому вже 15 років, час іде, — сказав він, додавши, — і ми завжди повинні чітко розуміти — це об’єкт в невизначеному стані в зв’язку з важкою радіаційною обстановкою».
Україна не планує завозити іноземне відпрацьоване ядерне паливо для поховання його в зоні Чорнобильської АЕС, заявив генеральний директор ЧАЕС Віталій Толстоногов. «Ми не плануємо приймати відходи (ядерного палива. — ІФ ) у сховища на ЧАЕС», — заявив він.
З його слів, рішення про ввезення на територію України відходів не може бути прийняте без відповідного законодавчого акта.