Проте в небагатьох обмінних пунктах, які ще здійснюють операції, долар продається за 13 леїв, повідомляє АП з Кишинева. Президент молдавського Нацбанку Леонід Толмач прогнозував, що відмова Нацбанку далі витрачати свої валютні ресурси, що зменшуються на підтримку курсу лея спричинить падіння національної грошової одиниці до рівня 8 леїв за долар. Він «трошки» прорахувався...
Кишинівські оглядачі вважають, що кризу спричинили два основні фактори — тісна пов’язаність економіки країни з Росією, котра саме переживає надглибоку кризу, і відмова МВФ і далі нарощувати допомогу Кишиневу.
У середині жовтня уряд Молдови попрохав Міжнародний валютний фонд надати підтримку в розмірі $30 млн. для розрахунків за енергоносії з Росією та Україною. Проте представник МВФ в Кишиневі Марк Гортон заявив, що без обмеження державних витрат та приватизації енергетичного сектору ця країна на подальшу підтримку МВФ розраховувати не може. Адже Молдова вже майже повністю використала весь $185-мільйонний пакет допомоги МВФ, але її економічні показники не поліпшилися. Нині ж Молдова опинилася під загрозою господарського колапсу. Тісні економічні зв’язки цієї невеликої сусідньої держави із Україною можуть створити додатковий тиск і на фінансову систему нашої країни.
№212 05.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»