Учора російський прем’єр Володимир Путін удев’яте відповів на запитання росіян у прямому ефірі. Телеміст «Розмова з Володимиром Путіним. Продовження» транслювали одразу декілька телеканалів і радіостанцій Росії. Як передало «Эхо Москвы», починаючи з 12 грудня надійшло понад 2 млн. телефонних дзвінків, електронних листів і SMS-повідомлень із запитаннями до прем’єра, причому приблизно дві третини з них надійшли під час розмови. Як повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, близько 30% запитань стосувалися пенсій і соціальних виплат, ще 20% — житлової проблеми. Найбільша кількість запитань надійшла з Москви й із півдня Росії. Запитання для «прямої лінії», а також населені пункти, жителям яких дозволили поставити запитання главі уряду по відеозв’язку, як завжди, були відібрані заздалегідь. Під час телемосту, який тривав 4,5 години, Путін відповів на 88 запитань. «День» пропонує своїм читачам декілька відповідей прем’єра Росії.
ПРО ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО МИТНОГО СОЮЗУ ТА ЄЕП
«Сьогодні є незалежна Україна, Білорусь, інші колишні республіки Радянського Союзу, й слід виходити з історичної даності. Але у нас є можливість і необхідність на користь наших народів йти шляхом економічної інтеграції, що ми зараз і робимо. Якщо в тій чи іншій формі — а економічну вигоду наші українські колеги, безумовно, бачать у приєднанні до цих процесів — станеться приєднання України до цих інтеграційних процесів, то, звісно, це буде потужним, важливим поштовхом до збереження цілих галузей економіки в Україні й допоможе підняти конкурентоспроможність багатьох наших підприємств. Але це вже суверенний вибір українського народу та сьогоднішнього українського керівництва.»
ПРО ЗАВОРУШЕННЯ В МОСКВІ
«Треба присікати прояви екстремізму з усіх боків, хоч би звідки вони походили. І не можна загальною фарбою мазати ні кавказців, ні людей інших національностей, хоча такої національності як кавказець немає. Узагалі, нікого не можна мазати загальною фарбою... Я думаю, що слід позбавитися будь-яких страхів. Вихідці з усіх регіонів Російської Федерації — з Кавказу, Далекого Сходу, Сибіру, із центральної частини Росії — повинні однаково комфортно почуватися, хоч би де вони проживали. Тут дуже велика роль належить регіональним органам влади, громадським організаціям. Найголовніше, всі люди, всі громадяни Росії, будь-якого віросповідання й будь-якої національності повинні усвідомити, що ми — діти однієї країни.»
ПРО ВІЙНУ І ПЕРЕМОЖЦІВ
«Якщо ми подивимося статистику часів Другої світової війни, то з’ясуємо, що найбільші втрати у Великій Вітчизняній війні понесла саме РРФСР — більше 70% втрат. Це означає, що війна виграна, не хочу нікого ображати, але, в основному, за рахунок ресурсів людських та індустріальних ресурсів Російської Федерації. Це історичний факт, це все у документах є».