Влада Німеччини затримала екс-міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі. Затримання сталося на прохання грузинських правоохоронних органів. Окруашвілі був узятий під варту в одному з берлінських готелів. Під час цiєї операції він не чинив опору. Ми зв’язалися з прокуратурою Німеччини. Згідно із заявою керівника відділу зв’язків з громадськістю Міхаеля Грюнвальда, зараз Окруашвілі перебуває під вартою, і всі його права дотримуються. Адвокатам уже дозволили зустрітися із заарештованим. «Іраклій Окруашвілі розшукувався грузинською владою через Інтерпол. Тому ми не могли не відреагувати на прохання грузинських колег», — заявив пан Грюнвальд. Також стало відомо, що за декілька днів до затримання колишній міністр оборони звернувся до влади Німеччини з проханням про надання йому політичного притулку.
Нагадаємо, що Окруашвілі обвинувачується генпрокуратурою Грузії у зловживанні службовим становищем, здирстві, відмиванні коштів і недбалості. У жовтні його заарештували, але після сплати застави в розмірі 10 млн. ларі (близько $6,3 млн.) екс-міністр був випущений на волю. Як він опинився в Німеччині, залишається таємницею. Як запевняють силовики, йому дозволили виїхати за межі Грузії на лікування. А Окруашвілі заявляє, що влада сама відправила його до Європи напередодні акції протесту опозиції, що сталася в листопаді. «Влада дуже боялася виступів Іраклія на мітингу, тому відправила його до трапу літака», — каже адвокат Окруашвілі Ека Беселія. Опозиція переконана, що причина переслідування екс-міністра — висунені ним проти президента Саакашвілі звинувачення. У кінці вересня Окруашвілі заявив, що президент країни загруз у корупції та намагався організувати замовні вбивства.
Зараз грузинська прокуратура готує необхідні документи для екстрадиції Окруашвілі. За словами голови парламентської комісії з юридичних питань Левана Бежашвілі, німецька сторона повинна ухвалити рішення про екстрадицію протягом 40 днів. Однак не факт, що рішення виявиться позитивним. Для передачі затриманого німецький суд повинен пересвідчитися, що претензії грузинської прокуратури обґрунтовані й не мають політичного підтексту.