Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Олександр Мороз став п'ятим

28 липня, 1999 - 00:00

Чи є Мороз збірним образом Симоненка-Ткаченка? Він відповів, що остерігається вимальовувати свій образ, однак хотів би, щоб у ньому розрізнялися відтінки — як в імпресіонізмі.

Відповідаючи на запитання іноземного кореспондента, Олександр Мороз викликав його сміх, підтриманий аудиторією, повідомивши, що в Україні можна працювати в команді з усіма суперниками, крім нинішнього Президента. Якщо виходити з інтересів України, то на вищих посадах «можна розглядати таких людей, як Марчук, Ткаченко, Валентин Симоненко, Петро Симоненко, Ландик, Юрій Костенко, Борис Соболєв, Віктор Суслов, Дьомін, Анатолій Матвієнко та інших». Тим, хто здивувався такому різнокаліберному й різнобарвному набору, Мороз відповів під прогнозовані веселощі залу: «Матвієнко й Симоненко з однієї команди — з комсомолу».

Олександр Мороз передбачає, що керівництво Росії нікого не підтримуватиме, в тому числі й Кучму: «Їхня сім'я образилася на нашу сім'ю...». Тим часом сам Мороз зустрічається в Москві з комуністичними лідерами, але вважає, що нікому в Росії зараз не до нас — свої вибори не за горами.

«А куди б ви призначили Леоніда Кучму після виборів, якби він разом із сім'єю й оточенням не встиг нас залишити? Олександр Ткаченко, наприклад, готовий запропонувати йому покерувати областю й показати, чого він навчився за п'ять років». Гру «місце для Кучми» Олександр Мороз підтримав: «Мені здається, останніми місяцями Леонід Данилович доволі переконливо виявив свої наміри на період «післяпрезидентства». Він у Москві з Борисом Миколайовичем виявив здібності в деяких видах спорту й відпочинку.

А будучи куратором різного шоу, може бути навіть шоуменом десь в Україні». Наступне запитання кореспондента «Дня» також викликало жваву реакцію: «У світлі останніх подій, пов'язаних із київськими виборами, чи вважаєте ви, що Суркіс із Медведчуком вийшли з-під контролю Президента, чи він навчився так робити вигляд, що нікому не зрозуміло, чого він насправді хоче?» «Він так навчився робити вигляд, що всі розуміють, що за цим стоїть», — під загальний сміх пролунала відповідь.

Проблему оточення нинішнього Президента Мороз вважає проблемою самого Кучми: «Він сентиментальна людина й зазнає впливу. Якщо ті, котрі впливають, мають чим впливати». Сміх.

Коротше кажучи, відповідали — веселилися. Не було б лишень згодом «полічили — заплакали». Кореспондента «Дня» нестерпно цікавить, що збираються робити кандидати в президенти, кожен із яких наводить безліч прикладів, як влада зверху донизу доходить до свавілля, «тискаючи» активістів із штабів суперників Кучми, закриваючи ефір, підключаючи до боротьби силовиків. «Ви, кандидати, дбаючи кожен про себе, а не про Україну, не спроможні об'єднати зусилля, аби забезпечити демократичний хід виборів, вас давлять кожного окремо — чи усвідомлюєте ви, що за такої хуторянської поведінки саме ви, наші головні політики-кандидати, ведете нас до продовження існування саме цього, нинішнього режиму?» Відповідаючи «Дню», Олександр Мороз заявив, що «принциповість запитання торкається не стільки нинішньої кампанії, скільки створення політичної системи в Україні». Конкретно ж — «ми пропонуємо (переговори з кандидатами вже йдуть) виступити зi спільною заявою i вжити спільних заходів до того, щоб ті вияви дикунства, які ми бачимо щодо ЗМІ з боку нинішньої влади, було нейтралізовано. На мій погляд, уже навіть привернення уваги громадськості до цього питання, звертання до міжнародних організацій для того, щоб все- таки нинішній Президент став переможцем у рейтингу душителів преси й ЗМІ, — матиме певне значення».

Учора, до речі, до редакції «Дня» зателефонував Олександр Єльяшкевич і повідомив, що сьогодні очолювана ним комісія організовує зустріч усіх кандидатів, і розмову про спільні дії буде продовжено.

Тетяна КОРОБОВА, «День»
Газета: