Ідеї щодо протистояння глобальним викликам «народжуються» цього тижня в Нью-Йорку. Туди, на Генеральну Асамблею ООН, з’їхалися представники 120 країн світу, які виступають у штаб-квартирі цієї організації. Президент України, країни-співзасновниці ООН, також виступив з трибуни на дебатах 64-ї сесії Генеральної Асамблеї. Віктор Ющенко підтвердив намір України набути членства в Раді Безпеки ООН у 2016 — 2017 роках. Водночас він зазначив, що «Україна наполегливо розраховує на підтримку постійними членами Ради Безпеки наших пропозицій для посилення гарантій безпеки неядерним державам, зокрема, тим, які добровільно відмовилися від ядерної зброї або її розробки. Це дасть важливий стимул для багатьох країн».
Звертаючись до проблем XXI століття, глава Української держави закликав учасників дебатів до вироблення єдиних і чітких підходів у боротьбі з піратами і захисту моряків. Занепокоєність України цим питанням В.Ющенко аргументував тим, що лише за останні сім років пірати напали на 18 суден, на яких були українські громадяни, і лише за останні дев’ять місяців заручниками стали 35 українських моряків. Також український Президент виступив з ініціативою допомоги миротворцям у світі. «Як один із ініціаторів Конвенції з безпеки персоналу ООН, пропонуємо Генеральній Асамблеї розглянути додаткові заходи для зміцнення правового захисту учасників миротворчих операцій», — зазначив він. Торкаючись економічного блоку питань, винесених на обговорення, Віктор Ющенко нагадав про ініціативу України та ряду інших держав світу щодо заснування Ради економічної безпеки ООН. «Масштабність цієї пропозиції не повинна стати причиною відкласти чи відхилити її розгляд», — додав він.
Під час візиту до Нью-Йорка Віктор Ющенко також провів зустріч із Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном. У ході розмови Президент України висловив переконання, що нашу державу необхідно залучити до вироблення нових підходів у реформуванні архітектури європейської безпеки. У свою чергу Генеральний секретар НАТО наголосив на тому, що поглиблення співпраці з Росією не відбуватиметься за рахунок інтересів України. Питання розширення Альянсу залишається базовим принципом цієї організації. Він також нагадав, що право вступу будь-якої держави в НАТО є її суверенним правом, на яке не може впливати жодна сторона.