Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Опір деградації — особистий фронт кожного»

Головний редактор «Дня» Лариса Івшина відповіла на запитання учасників програми стажування в органах влади
25 лютого, 2011 - 00:00
ТРАДИЦІЙНО ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР «ДНЯ» НАГОРОДЖУЄ АВТОРА НАЙКРАЩОГО ЗАПИТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ ПОДАРУНКОМ — ЦЬОГО РАЗУ ДВОТОМНИКОМ «ЕКСТРАКТ +200». АЛЕ ЗАПИТАННЯ УЧАСНИКІВ ЗУСТРІЧІ ВИЯВИЛИСЯ РІВНОЦІННИМИ, ТОМУ ОБРАТИ «ПЕРЕМОЖЦЯ» БУЛО НЕМОЖЛИВО... ЗА ІНІЦІАТИВОЮ МОЛОДІ ДВОТОМНИК ПОДАРУВАЛИ БІБЛІОТЕЦІ ПРОГРАМИ СПРИЯННЯ ПАРЛАМЕНТУ УКРАЇНИ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Вчора відбулося спілкування головного редактора «Дня» Лариси Івшиної з учасниками Програми «Помічник голови комітету Верховної Ради України 2010 — 2011 рр.» та Програми стажування у центральних органах виконавчої влади. Цього року інтернами обидвох програм є більше ста молодих людей з абсолютно різних регіонів країни — Донецька, Луганська, Кривого Рогу, Острога, Чернівців. А на зустрічі з головним редактором «Дня», щоб поставити запитання, одночасно піднімалися десятки рук.

Стажування молодих людей, здебільшого студентів українських вишів, у центральних владних структурах країни відбувається у рамках Програми сприяння Парламенту України за підтримки USAID. Її учасники не лише мають можливість здобути корисний досвід — багато колишніх інтернів залишаються працювати в державних установах. Фактично організатори Програми сприяння Парламенту України прагнуть виховати покоління (за 14 років стажування пройшло більше тисячі молодих людей), яке в подальшому зможе забезпечити якісне оновлення українського політикуму. А цього року серед учасників багато тих, хто прагне пов’язати своє життя з журналістикою.

Тому коло тем спілкування Лариси Івшиної та інтернів було надзвичайно масштабним. Це і українське медіа-середовище та національний інформаційний простір, і пошук Україною свого місця у світі, який надзвичайно динамічно розвивається, і, головне, — потреба формування єдиної ціннісної платформи, без якої неможливо будувати країну.

Хто систематично читає «День», знає — ми вже дванадцять років практикуємо подорожі країною, щоб почути молодь з різних регіонів та віднайти небайдужих, готових до внутрішнього росту молодих людей. Цього ж разу зустріч об’єднала не лише представників Сходу-Заходу-Півночі-Півдня, а й кращих студентів своїх вишів (адже пройти відбір на Програму сприяння Парламенту України далеко не просто), що особливо вплинуло на атмосферу спілкування.

Розмова тривала без жодної перерви близько двох з половиною годин — цьому сприяли і цікаві запитання, і хороша підготовка та особиста активність молодих людей, які цікавляться далеко не лише політикою...

«Як у сьогоднішньому світі, насиченому інформаційному просторі зробити правильний вибір на користь якості?» — запитала Марія Савіна з Кременчука.

«У газеті «День» свого часу виходила рубрика Володимира Шкоди «Лавка філософа». Філософія — дуже потрібна річ у журналістиці. Чи набуде ця рубрика нового розвитку у газеті?», — поцікавилася Ірина Поліщук з Черкас.

Для нас особливо важливим стало ще й те, що учасники спілкування виявилися готовими докладати зусиль задля власного інтелектуального росту. Чимало з них після закінчення розмови цікавилися тим, де можна більше дізнатися про Сергія Кримського чи придбати книги з Бібліотеки «Дня». І це найцінніший результат. Адже, як вважає Лариса Івшина «сьогодні настав час зрозуміти — опір деградації — це особистий фронт кожного».

Детальніше про спілкування головного редактора «Дня» Лариси Івшиної з учасниками Програми сприяння Парламенту України читайте найближчим часом.

Вікторія СКУБА, «День»
Газета: