Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Остання битва

Обама безперечно виграв теледебати у Маккейна
17 жовтня, 2008 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Кандидат в президенти США сенатор-демократ Барак Обама втретє виграв передвиборні теледебати у свого суперника сенатора-республіканця Джона Маккейна. Про це свідчать опитування громадської думки, проведені на замовлення телекомпанії Сі-Ен-Ен та Сі-Бі-Ес. Дослідження Сі-Ен-Ен показали, що 58% американців, які стежили за дебатами по телевізору, присудили перемогу Обамі. Маккейна назвали переможцем тільки 31% американців. Опитування Сі-Бі-Ес показало, що Обаму вважають переможцем 53% виборців, які дивилися теледебати, Маккейна — 22%.

Головною темою дебатів, як і очікувалося, став стан американської економіки, оскільки саме це питання найбільше хвилює зараз американців. Свої плани по виходу з фінансової кризи обидва кандидати вже оприлюднювали днями. План, запропонований Маккейном, окрім іншого, передбачає зниження податків у розмірі $ 52,4 млрд. для пенсіонерів, заощадження яких особливо сильно зазнали впливу кредитної кризи.

Обама, зі свого боку, пропонує сформувати федеральний фонд в розмірі $ 60 млрд., з якого владі штатів та окремих міст будуть виділятися позики для створення нових робочих місць.

У питанні енергетики обидва кандидати дійшли єдиної думки, що Америка має знизити ступінь залежності від іноземної нафти. «Ми не повинні залежати ні від Близького Сходу, ні від Венесуели. Від Канади — можна», — заявив сенатор-республіканець. Однак опоненти розійшлися у поглядах стосовно того, як слід вирішувати цю проблему. Обама заявив про необхідність розвивати відновлювані джерела енергії, тоді як Маккейн говорив про важливість розвитку атомної енергетики та нових технологій у вугільній промисловості.

Згідно з результатами опитування громадської думки, проведеного газетою New York Times та телекомпанією Сі-Бі-Ес, ідеї Обами прихильно сприймають 53% американців, тоді як Маккейну симпатизують тільки 39%.

Микола СІРУК, «День»
Газета: