Президент України ввів до складу адміністрації глави держави посаду постійного представника Президента на Чорнобильській АЕС. Її обійматиме Олександр Андропов.
Напередодні Президент виступив зі зверненням до народу України й міжнародної громадськості. «Чорнобиль — це загальна трагедія, загальний біль планети», говориться у зверненні. Л.Кучма знову закликав Захід спільно вирішувати проблеми ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Президент зазначає, що за минулі півтора десятиріччя iз часу аварії багато що зроблено для ліквідації смертоносного сліду найбільшої й найстрашнішої із техногенних катастроф. Проте «основний вантаж цієї безпрецедентної роботи взяла на себе й несе Україна, витрачаючи колосальні кошти й ресурси». Л.Кучма назвав «етапним кроком» у виконанні Україною своїх міжнародних зобов’язань виведення в грудні 2000 року Чорнобильської АЕС з експлуатації. У числі нагальних справ, що вимагають вирішення, Президент відзначив проблеми охорони здоров’я, соціального захисту, екології. «Протягом тривалого часу будуть потрібні напружені зусилля України й світової спільноти, концентрація загальних дій і ресурсів», скеровані не тільки на остаточне виведення станції із експлуатації, перетворення на екологічно безпечну систему об’єкта «Укриття», але й на добудування блоків Рівненської й Хмельницької АЕС, на створення компенсаційних потужностей, на соціальний захист і працевлаштування персоналу, що вивільняється. При цьому Л.Кучма підкреслив, що власних можливостей України недостатньо для розв’язання проблем жителів міста енергетиків Славутича. Як заявив у середу на парламентських слуханнях, присвячених Чорнобильській трагедії, віце-прем’єр Олег Дубина, Україна щорічно направляє від 5% до 7% витратної частини свого бюджету на мінімізацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і вже 10 років самостійно фінансує всі витрати з ліквідації наслідків аварії, використавши на це близько $6 млрд. Тільки у першому кварталі 2001 року витрати на соціальний захист потерпілих становили 338 млн. грн. Однак останнім часом фінансові можливості України задовольняють потребу в коштах на заходи щодо ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС лише на 23—60%. За станом на початок року, заборгованість iз виплати компенсацій і наданню пільг потерпілим становила 737,7 млн. грн. Одночасно зростає кількість громадян, що потребують допомоги держави. Якщо у 1991 році в ній мали потребу лише близько 2 тис. інвалідів-чорнобильців, то на сьогодні це число зросло вже до 88,9 тис. чоловік. Учасники парламентських слухань, рекомендували Кабінету Міністрів розробити й до 1 вересня 2001 року внести на затвердження Верховної Ради загальнодержавну програму мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи на 2001—2005 роки, а також на період до 2010 року. Уряду також запропоновано забезпечити своєчасну виплату передбачених законодавством України компенсацій для чорнобильців, а також погасити заборгованість iз них, що склалася за останні роки.