«Поверніть Павла Івановича на Батьківщину», — вимагали доярки, шахтарі й пенсіонери. Прихильники Лазаренка за час його відсутності провели два мітинги солідарності біля стін обласної ради. Висловлювався й жаль, що посольства й міністерства досі містяться не в Дніпропетровську. Деякі гарячі голови мали намір пікетувати в центрі міста... крамницю швейцарських годинників. Але стрималися. Спробуй-но розібратися, кому належать ті крамниці!
Вельми детально і не без задоволення смакувалися перипетії пов'язані з Лазаренком у пропрезидентській пресі. Чи не станеться тепер з прихильниками «Громади», запитував у одній зі статей місцевий аналітик, того ж, що з Попандопуло з «Весілля в Малинівці», який розчарувався в отаманові через відсутність золотого запасу? А керівники місцевого Руху на прес-конференції навіть розділилися у думці, що гірше-краще для іміджу держави — арешт політичного діяча в Швейцарії або в Україні.
Як би там не було, але проблема панамського громадянства, умов утримання в швейцарській в'язниці і оцінка розмірів маєтку Павла Івановича стали в переддень Нового року чи не найголовнішою темою обговорення дніпропетровцями на ринках, у транспорті й біля газетних кіосків. Принаймні, продавці газет стверджують, що попит на пресу істотно збільшився.
P.S. Коли верстався номер, агентство Інтерфакс-Україна повідомило, що Посольство Швейцарії в Україні спростувало заяву екс-прем'єра України Павла Лазаренка про те, що воно, за наполяганням українського МЗСу, відмовило П.Лазаренку у видачі швейцарської візи. Як зазначається у повідомленні посольства, ні МЗС України, ні міністр Б.Тарасюк не зверталися до посольства з подібним проханням.
№248 24.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»