У селищі Чаплинка, що на Херсонщині, де народився відомий український драматург, розстріляний комуністами 1937-го, і досі найбільший рейтинг має Компартія.
17 і 18 липня на Херсонщині лідер «пролетарської партії» Петро Симоненко активно пропагував серед мас «червону» ідею. Після відвідування Морського торгівельного порту борець з олігархами в недешевій машині поїхав у Чаплинський район, де зустрівся з кількома тисячами прихильників своєї політичної сили. Райцентр для візиту «вождь» обрав невипадково, адже Чаплинка — традиційно «червоний» регіон області: тут у районній раді депутатів від КПУ — 40%! Разом із 35% регіоналів комуністи важко працюють на благо народу.
Насправді в цьому районі проблем вистачає (із водопостачанням, потребою ремонтів навчальних закладів, опаленням у зимовий період адміністративних будівель тощо), але того дня в людей було майже свято: урочиста зустріч столичного гостя з хлібом-сіллю, концерт, дискотека.
Виступаючи на центральній площі селища перед електоратом, Симоненко не втомлювався нагадувати, як багато його «опозиційна» партія (у коаліції з регіоналами! — Авт.) досягнула у Верховній Раді України. Обіцяв, що ще більше депутати-комуністи зроблять у наступній каденції. Тільки проголосуйте! Чаплинці уважно слухали й гучно аплодували. А неподалік від місця діалогу «вождя» з пролетаріатом одиноко стояв забутий пам’ятник народженому в цьому селищі 120 років тому видатному драматургові зі світовим ім’ям — Миколі Гуровичу КУЛІШЕВІ.
Обіцяючи повернути країну народові й відновити в ній справедливість, Симоненко чомусь забув згадати про розстріляного комуністами в лісі під Сандармохом 75 років тому Миколу Куліша. Як і забули про свого земляка-драматурга тисячі односельців. Інших жертв 1937-го навіть не згадуємо. Одна постать, рубіж у 75 років — і безпам’ятство людей, тобто електорату.
Політологи кажуть, що рейтинг КПУ на Херсонщині й, власне, у Чаплинці стабільно високий через велике безробіття, депресію людей, зневіру та злиденний спосіб життя, мовляв, населення живе стереотипами «хорошого» минулого. Населення, не нація. Більшість комуністів до районної ради чаплинці собі повернули, тепер до них приїздить особисто «вождь»... Та чи стало від цього краще жити? Чи народяться на цій землі ще Куліші?
...На зустріч із Симоненком у Чаплинці зібралося кілька тисяч осіб. Більшість із них мала червону символіку: кепки, шарфи, футболки й навіть спідниці. Разом зі своїм лідером люди вигукували гасло: «Вернем страну народу!» А після — завітали на «червону» молодіжну дискотеку. Тішилися, співали пісень і танцювали.
Ми далекі від того, щоб критикувати земляків Миколи Куліша за їхні політичні уподобання й безпам’ятство (бо розуміємо причинно-наслідкові зв’язки), але здається, що частина тих, хто голосував за КПУ і з квітами в руках зустрічав Симоненка, ще й до сьогодні вважає, як і тьотя Мотя із п’єси «Мина Мазайло», що «приличнее быть изнасилованной, нежели украинизированной». І хто їм допоможе?