Данило КЛЯХІН, "День"
Державний обвинувач зажадав для Павла Кудюкіна дванадцять років із конфіскацією
Учора в Миколаївському обласному суді екс-президент ЧМП "Бласко" Павло Кудюкін, який під час судового процесу відмовився від адвокатів, виголосив промову на свій захист.
Всі звинувачення, викладені в обвинувальному висновку, він відкинув: рахунки за кордоном належать не йому, валюту нікому не передавав, автомобіля не дарував тощо. Про багато які подробиці сказати взагалі не може, тому що, будучи президентом ЧМП "Бласко", підписував безліч найрізноманітніших документів. Винним підсудний себе не визнав, і нічого в суду не просив. Побідкавшись лише, що "хоча діти й улаштовані, беззахисними лишаються старі батьки".
Вислухавши всі сторони, суддя Надія Сависько вийшла в дорадчу кімнату для написання вироку. Вирок буде зачитано орієнтовно 15 червня.
Судові дебати почалися вчора на процесі в Миколаївському обласному суді в справі екс-президента ЧМП "Бласко" Павла Кудюкіна. Першим свою позицію висловив державний обвинувач начальник відділу Генеральної прокуратури України Іван Кривовяз.
На думку обвинувача, в ході судового розгляду доведено вину П.Кудюкіна в скоєнні злочинів, передбачених п'ятьма статтями Кримінального кодексу України. Зокрема, не маючи ліцензії Нацбанку України, П.Кудюкін відкрив рахунки у бременському та франкфуртському відділеннях німецького "Коммерцбанку" й через них здійснював валютні операції (незаконні валютні операції в особливо великих розмірах). Він указав свій особистий рахунок замість рахунку пароплавства, на який було повернуто 456 тисяч німецьких марок, переплачених ЧМП німецькій компанії "Крупп Атлас Електронік" за навігаційне обладнання (розкрадання держмайна в особливо великих розмірах). При цьому вказування в офіційному листі свого особистого рахунку підпадає під статтю "службова фальсифікація". Обвинувач також вважає, що П.Кудюкін перевищив службові повноваження, передавши безкоштовно комерційним фірмам два автомобілі "Тойота Ленд Круїзер", які належали ЧМП.
Виклавши свою думку, Іван Кривовяз попросив суд винести Павлові Кудюкіну вирок: 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна й відбуванням покарання в колонії посиленого режиму. Він же попросив суд задовольнити позов ЧМП про повернення пароплавству 456 тисяч німецьких марок, переказаних на рахунок Кудюкіна, а також повернути ЧМП автомобілі та квартиру. А гроші, які перебувають на рахунках у Німеччині повернути в доход держави.
Іван Кривовяз, котрий уникав під час процесу, який триває вже понад рік, контактів із пресою, після своєї промови дав коротке інтерв'ю журналістам.
- "Бласко" був першим у нашій державі акціонерним концерном. Порушення закону там були й до Кудюкіна, й він просто потрапив "у струмінь" - у нього був грунт для продовжень (?!- Ред.). Складність полягає в тому, що за багатьма епізодами немає свідчень свідків, а Кудюкін відмовляється надавати дані - це його право. Є лише отримані з Німеччини документи, й під час розгляду поставало питання, що вони не можуть служити доказами. Я дотримуюся іншої думки, позаяк усі документи отримано процесуальним шляхом. Були проблеми зі свідками - майже всіх їх (близько сотні) доводилося доставляти до суду примусово. Затягував процес захист - майже рік суд розглядав численні, часто повторювані клопотання. Навколо справи була безліч чуток і домислів - про смерть П.Кудюкіна, про знущання з нього, про утримання підсудного в камері смертників. До речі, так, як утримують у СІЗО Кудюкіна, не утримують нікого - виходили з того, що це "не проста" людина.
Будь-яких втручань з боку державних органів не було. Не було й такого, щоб за Кудюкіна хтось "клопотав". Яке походження грошей на рахунках Кудюкіна? Походження частини грошей - невідоме. Встановити достовірно джерела надходжень на ці рахунки не вдалося (?!!- Ред.).
Тепер слово в дебатах надано захистові. Очікується, що захищатиметься Павло Кудюкін сам - раніше під час судового розгляду він відмовився від послуг адвокатів.
Миколаїв