В ерховна Рада України в четвер ухвалила в новій редакції Закон «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Закон набуває чинності 1 січня 2001 року. Відповідно до нього, державна соціальна допомога встановлюється Кабінетом Міністрів до 1 січня 2003 року в розмірі не менше ніж 30%, а з 1 січня 2003 року до 1 січня 2005 року в розмірі не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для сім’ї.
У той же день парламент вніс зміни та доповнення в Закон «Про державні гарантії поновлення заощаджень громадян України», які передбачають можливість виплати компенсації втрат від знецінених грошових заощаджень громадянам у вигляді надання товарів і послуг (товари першої необхідності, ліки, житлово- комунальні послуги та послуги зв’язку).
Насамперед цей механізм застосовується до інвалідів 1 і 2 груп; учасників бойових дій; учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї та 2-ї категорії; багатодітних сімей і осiб, потерпілих від стихійного лиха.
А от подолати вето Президента на Закон «Про внесення змін у Закон України «Про пенсійне забезпечення», що передбачає підвищення розміру пенсії за віком, Верховна Рада України в четвер не змогла.
Згідно із цим законом, ухваленим парламентом у вересні 1999 року, з 1 жовтня минулого року мінімальний розмір пенсії за віком мав становити 55 грн. (нині 24,9 грн.).
Президент вважає, що цей закон є «неприйнятним і має бути скасований», оскільки встановлення мінімального розміру пенсій за віком на рівні 55 грн. з 1 жовтня 1999 року потребує значних додаткових витрат з Пенсійного фонду, повідомляє Інтерфакс-Україна.