Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Підручники — свої, мова — на розсуд

7 вересня, 2002 - 00:00

Твердження посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна про те, що учні в Україні не мають можливості навчатися російською мовою — «це неправда», заявив учора на прес-конференції в Києві міністр освіти і науки України Василь Кремень. Понад 25% учнів в Україні навчаються російською мовою, і ті, хто хоче вивчати російську мову, можуть це зробити, сказав В. Кремень. Навпаки, підкреслив він, «ми не можемо добитися, щоб у деяких регіонах окремі предмети читалися українською мовою». Коментуючи висловлювання Черномирдіна про те, що в Україні може бути дві державні мови — українська і російська, міністр висловився за збереження нині чинного статусу російської мови.

В. Кремень також повідомив, що Міністерство освіти і науки України «не робило, не робить і не робитиме спільних підручників» з будь-якою іншою країною, оскільки підготовка підручників з усіх дисциплін і, передусім, з гуманітарних, є внутрішньою справою України. У той же час, як повідомляє ForUm, він відзначив, що створення спільних груп істориків з України і деяких інших країн (зокрема, Росії і Польщі) — є доцільним почином, який можна поширити й на інші країни.

Відповідаючи на запитання про ставлення Міносвіти до вересневих акцій протесту опозиції, Кремень сказав: «Ми не дозволимо зривати навчання, не дозволимо організовувати акції (протесту) в навчальних закладах». Міносвіти «чітко дотримуватиметься «Закону про освіту», пообіцяв В. Кремень, відзначивши, що поза навчальним процесом «кожен може робити що завгодно», у тому числі, брати участь в акціях протесту.

Газета: