Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Піночет: судити не можна звільнити

Кому поставить британський міністр
27 листопада, 1998 - 00:00

Правовий комітет палати лордів британського парламенту вирішив: генерал Августо Піночет не має дипломатичного імунітету й отже залишатиметься під арештом у Лондоні — доки вирішуватимуть, чи видавати його іспанському правосуддю.

Історія знає не так уже й багато випадків, коли диктатори потрапляли під суд. Піночет нині має цілком реальні шанси опинитися на лаві підсудних в Іспанії. Це було б мало ким очікуване продовження справи, розпочатої іспанським суддею Балтасаром Гарсоном. Можна по-різному ставитись до його мрій про славу прокурора Кеннета Старра, але так чи інакше Європа доводить: за злочини, хай і через десятиріччя, треба відповідати. За 17-річне правління Піночета близько 3 тисяч осіб загинуло або зникло безвісти. Доля 83-річного Піночета — тепер у руках міністра внутрішніх справ Великої Британії Джека Стро — саме він прийме рішення про видачу колишнього диктатора. Таким чином, від нього залежатиме й майбутнє відносин Чилі і з Великою Британією, і з Іспанією. Нині Сантьяго робить усе можливе й неможливе, аби схилити Стро на свій бік. Учора, за повідомленням АП, британського міністра відвідала чилійська делегація, глава зовнішньополітичного відомства Чилі Хосе Мігуель Інсулса теж збирається до Лондона, а згодом — до Мадрида, аби захистити старого генерала.

Поки що ж і в Іспанії, і в Великій Британії люди вийшли на вулиці із закликом засудити Піночета. А прокурори й члени правозахисних груп святкують перемогу справедливості. Але вже через тиждень стане зрозуміло, яка справедливість переможе — по-європейськи чи по-чилійськи.

№228 27.11.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Наталя ВІКУЛІНА, «День»
Газета: