Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Після перемоги — фінансові проблеми

19 листопада, 1999 - 00:00

25-річний сєверодончанин Вадим Скрипниченко став переможцем міжнародного конкурсу баяністів- акордеоністів, який проходив в Італії. Як виявилося, рівних йому на цьому престижному конкурсі серед 40 учасників не було, оскільки другу премію журі навіть нікому не присудило. Перемога далася Вадиму нелегко, і річ зовсім не в його професійній підготовці — талант не викликає жодних сумнівів, а в тих матеріальних труднощах, які довелося пережити молодому музиканту, перш ніж він поїхав до Італії.

Ще під час навчання в Сєверодонецькому музичному училищі Вадим тричі ставав лауреатом республіканських конкурсів юних музикантів, тричі його називали одним із кращих баяністів-акордеоністів на міжнародних оглядах під час навчання юнака в Донецькій консерваторії. Але коли три роки тому Вадим здобув вищу музичну освіту, місця для роботи талановитій людині у своєму місті не знайшлося. Його вчитель по музичній школі Геннадій Метьолкін, який одним із перших оцінив працьовитість свого учня і побачив у ньому божу іскру, запропонував Вадиму місце викладача в рідній школі. Грошей, щоправда, за це вчителювання платили мало — всього 25 гривень, але Вадим погодився і на такі умови.

Наприкінці літа Українська асоціація баяністів- акордеоністів запропонувала Вадиму поїхати на міжнародний конкурс до Італії. Участь у таких конкурсах будь-який музикант може розцінювати, як свій великий успіх, нагороду за наполегливу творчу працю. Проблема полягає лише в тому, де взяти гроші на поїздку? Зіткнувся з нею і Вадим Скрипниченко. Ні мер міста, ні заможні підприємці допомогти хлопцю не змогли, а сума була потрібна чимала — 4,5 тис. грн. Виручили батьки — продали свій гараж, трохи позичили, зібравши в такий спосiб кошти для поїздки. І їхній син підкорив Італію. Класичні твори Володимира Зубицького, які входили в обов'язкову програму конкурсу, Вадим виконав краще за всіх, за що й одержав гран-прі. Переможцю було вручено премію в розмірі $1,5 тис. Радість Вадима була помножена після того, як італійська фірма «Менгіні» зробила йому пропозицію — виготувати спеціально для переможця акордеон вартістю $16 тис., але на знак особливої прихильності до талановитого музиканта $13 тис. фірма зобов'язалася «подарувати». Крім того, «Менгіні» запропонувала Вадиму турне по Європі з концертами. Гратиме він, зрозуміло, на інструменті фірми.

Словом, після перемоги на конкурсі на Вадима сьогодні обрушилася маса проблем. Головним чином, фінансових. Через два місяці йому необхідно у фірми викупити інструмент, на початку наступного року хотілося б узяти участь у престижному професійному конкурсі «Трофеї світу». Грошей немає і другого гаража у батьків — також.

Алла АНТИПОВА, «День»
Газета: