Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Після щеплення масово захворіли діти. Чому?

14 квітня, 2006 - 00:00

Вінниччина стала третім регіоном після Харківщини й Хмельниччини, де після протитуберкульозного щеплення похворіли діти. У сільській школі в Мізяківських Хуторах Вінницького району вже через дві години після щеплення школярі поскаржились на самопочуття лікарям, які ще проводили щеплення.

До районної лікарні одразу госпіталізували 18 дітей, ще п’ятьох — в обласну дитячу. Це трапилось у вівторок, а в середу в Мізяківську дільничну лікарню потрапило ще 12 дітей. Завідуючий епідвідділом обласної СЕС Степан Томин припускає, що остання госпіталізація може бути викликана масовим психозом чи звичайним дитячим небажанням учитись. Проте медики реагують на кожну скаргу. Тим часом батьки госпіталізованих дітей збираються подавати до суду на лікарів Мізяківської лікарні. Вони хочуть домогтися безкоштовного санітарного оздоровлення для своїх дітей. І хоч причини такої реакції на туберкулін ще не з’ясовані, стурбовані мами, природно, в усьому звинувачують лікарів. Зокрема їх обурює, що медики не попередили батьків про наміри проводити щеплення. Адже взимку, коли школярів захищали від грипу, запитували дозволу в батьків, більше того, навіть збирали гроші на медпрепарат та шприці. Шприци ж, якими робили щеплення туберкуліном, вилучили разом із залишками препарату. Фахівці Центру імунобіологічних препаратів Міністерства охорони здоров’я вчора забрали всі матеріали у Київ для дослідження. Результатів очікують приблизно через два тижні. Наразі Степан Томин упевнений, що лікарі не робили помилок. Тим більше, що двоє дітей медсестри, яка робила щеплення, також захворіли й потрапили до лікарні. У зв’язку із цими подіями на Вінниччині припинили щеплення школярів.

ДО РЕЧІ

«У зв’язку з випадками виникнення незвичайної реакції на пробу Манту в дітей, що почастішали, проведення цієї процедури тимчасово припинене по всій Україні з 11 квітня 2006 року», — говориться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я України, пише Інтерфакс-Україна. У зв’язку з цим, керівництво МОЗ доручило створити комісію, до якої мають увійти фахівці Центру імунобіологічних препаратів, які працюють на ЗАТ «Біолік» (Харків), де виробляється туберкулін. Медики продовжують обстеження дітей, у яких було виявлено неадекватну реакцію на цю діагностичну пробу.

Туберкулін (tuberculin) використовують для проведення внутрішньошкірної туберкулінової проби Манту з метою своєчасного виявлення хворих на туберкульоз. Окрім того, такі проби використовують для своєчасного виявлення осіб з підвищеним ризиком захворювання і осіб, яким потрібно зробити вакцинацію проти туберкульозу.

Мирослава СОКОЛОВА, Вiнниця
Газета: