Переможцем конкурсу із продажу 92,11% акцій державної холдингової компанії «Павлоградвугілля» (Дніпропетровська обл.) став Авдієвський коксохімічний завод, що запропонував за пакет 1,401 млрд. грн. за стартової ціни 893,886 млн. грн. Авдієвський коксохімічний завод, контрольований донецьким ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), є одним із найбільших гірничо-металургійних підприємств України.
Другим учасником конкурсу був консорціум «Іспат Вугілля» (Київ), створений у квітні 2004 року, який брав участь у конкурсі із приватизації ВАТ «Криворіжсталь». У нинішньому тендері до його складу ввійшли LNM Group, United States Steel Corporation, «ISPAT Кармет» (Казахстан) і ISPAT Polska Stal (дві останні компанії входять до складу LNM Holdings). Претендент запропонував за «Павлоградвугілля» 1,335 млрд. грн.
Схильний знаходити метафори для характеристики приватизаційних процесів, голова Фонду держмайна України Михайло Чечетов позавчора не приховував гарного настрою. «Фонд укотре підставив своє могутнє плече під державний бюджет, спрямувавши до нього 1 мільярд 400 мільйонів гривень», — резюмував він результати конкурсу. Спочатку не все йшло гладко, і можливість успішного продажу «Павлоградвугілля» викликала в головного приватизатора країни великі сумніви. Як відомо, у травні повторний конкурс узагалі припинили на виконання постанови суду, і ФДМУ довелося подавати апеляцію, щоб його зрештою розблокувати.
Крім того, дуже важко було розраховувати, що інвестор вугільного холдингу погодиться взяти на себе досить жорсткі інвестиційні зобов’язання, які стосуються соціальної сфери. Був реальний ризик того, що через це конкурс узагалі може не відбутися. Як згадує тепер М. Чечетов, з жодного іншого приватизаційного проекту Фонд так «тісно» не працював iз профспілками. Унаслідок цієї співпраці в фіксованих умовах конкурсу, за його словами, була «дуже сильно виписана соціальна складова», і в виграші виявилися всі — люди, підприємство, регіон. До складу холдингу «Павлоградвугілля» входять 10 шахт, дві вуглезбагачувальні фабрики, 11 ВАТ, які займаються обслуговуванням та збутом, й 11 структурних підрозділів. Компанія видобуває близько 14% українського вугілля. За січень — травень холдингова компанія видобула 4,76 млн. тонн вугілля, що на 12,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У холдингу працюють 39 тис. осіб.
Глава Фонду держмайна високо оцінює роль Президента України в приватизації «Павлоградвугілля». Леонід Кучма видав указ і контролював його виконання, і лише завдяки «могутній», зі слів М. Чечетова, полiтичнiй підтримці Президента цей пілотний проект у вугільній галузі було здійснено. Попри припинення конкурсу через судове рішення, глава Фонду вважає, що приватизація «Павлоградвугілля» обійшлася без скандалів. На відміну від конкурсу із «Криворіжсталі», під час якого ФДМУ відчував на собі «колосальний політичний натиск», цього разу великого тиску не було. «Ми почувалися максимально комфортно», — відзначив М. Чечетов. Глава Фонду знову засвідчив аполітичність керованого ним відомства: «Часто мене запитують: кому Фонд підіграє? Ми нікому не підіграємо — ні лівим, ні правим. Ми «підігравали» і «підіграватимемо» тільки Україні. У цьому я вбачаю запоруку нашого успіху».
Головним тріумфатором останнього продажу М. Чечетов називає голову конкурсної комісії, заступника голови ФДМУ Вадима Васильєва — людину, котра зуміла «внести» до держбюджету протягом двох тижнів ні мало ні багато — $1,1 мільярда. Це досягнення в приватизації, зі слів М. Чечетова, неможливо повторити. Усього з початку року Фонд забезпечив надходження до бюджету від приватизації в сумі 6 мільярдів 700 мільйонів за планового завдання 2,1 млрд. грн.