Аби покращити умови проживання тварин у закритих вольєрах, а також для їхньої розваги керівництво Черкаського зоопарку закликає відвідувачів приносити непотрібні іграшки, м’ячі, кеглі, а також різні речі побуту. Це потрібно ще й для того, щоб тварини не хворіли, не нудьгували та були активнішими.
За словами директора Черкаського зоопарку Євгена Вана, коли звірі постійно перебувають у замкнутому просторі, мало рухаються й самостійно не шукають корм — вони починають нудьгувати, жиріти, а також хворіти.
— Часто малорухливість тварин може призвести до серйозних захворювань і навіть до їхньої загибелі, — говорить Євген Леонідович. — Тому розпочали програму покращання умов проживання таких тварин, наближення їх до природного середовища. Для цього працівники зоопарку створили з підручних засобів своєрідні іграшки-забавки для звірів. Зокрема, для мавпочок повісили гойдалку з дерев’яного кошика. Вона слугує і як годівниця, адже кладемо туди їжу, і як гойдалка.
Щоб попередити ожиріння у ведмедів, працівники зоопарку накидають їм великі гіляки та пеньки. Під це дерево годувальники кладуть клишоногим їжу, також ховають її по кутках й підвішують у повітря. Цим самим ведмедям доводиться розшукувати харчі, докладати зусиль і рухатися кліткою — ніби в природних умовах. А рогаті тварини використовують гілки дерев, щоб продемонструвати свою силу перед самками. Загалом, до найбільш грайливих звірів належать мавпи, носухи, єноти, ведмеді й тигри.
«Минулого тижня в зоопарк принесли дві м’які іграшки-собачки. Ми їх розмістили у вольєрі з мавпами. То тепер примати мають чим зайнятися: розчісують тих собачок, вишукують їм блохи, граються з ними...» — розповідає директор звіринця.
Керівництво Черкаського зоопарку закликає всіх черкасців і гостей міста долучатися до цієї програми, щоб хоч трішки покращити життя тваринам: «Якщо у вас удома є зайві та непотрібні дитячі іграшки (бажано не кольорові та з натуральних матеріалів) чи старі мотузки, відра, пробиті дерев’яні бочки, колеса, одяг, мішки, пожежні рукави — приносьте їх до звіринця». Але слід пам’ятати, що звірам, як і малим дітям, не можна давати дрібних пластикових та гострих предметів, які їм можуть зашкодити. До речі, в тераріумі зоопарку кожен охочий може придбати великих павуків-птахоїдів. Поки що вони маленькі, але виростають до розмірів 10—12 см. Ці павуки-птахоїди абсолютно безпечні й неотруйні, тому можуть утримуватися в людській оселі. Ціна десяти таких павучків становить 65 грн.