Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Податкова міліція нарощує показники

3 жовтня, 2000 - 00:00

Учорашній звіт керівництва податкової міліції України перед пресою ряснів цифрами, характеризуючи усі напрямки її діяльності. Як повідомив начальник цього підрозділу Державної податкової адміністрації України Віктор Жвалюк (на фото лiворуч), за 9 місяців цього року завдяки роботі, проведенiй податковою міліцією, до бюджету надійшло 3 млрд. грн., що в два рази перевищує показник за аналогічний період минулого року. За цей період було викрито 8,9 тис. злочинів, пов’язаних з ухилянням від сплати податків та приховуванням валютної виручки. Припинено діяльність 3 тис. фіктивних фірм, із-за кордону повернуто в Україну $ 42 млн.

Аналіз криміногенної ситуації в сфері оподаткування свідчить про те, що майже в 2,5 раза зросли обсяги незаконного виробництва, переміщення, зберігання та реалізації товарів на території України. За словами В.Жвалюка, якщо у 1998 році з незаконного обігу було вилучено товарів на загальну суму понад 19 млн. грн., то у 1999 році — майже на 47 млн. грн., а за 9 місяців поточного року — вже на суму майже 155 млн. грн. Найбільше було вилучено: лікеро-горілчаних виробів — на суму понад 4 млн. грн., спирту — майже на 5 млн. грн., тютюнових виробів — понад 10 млн. грн., продтоварів — 11 млн. грн., промтоварів — 27 млн. грн. Про те, як важко виявити незаконний обіг товарів, засвідчує такий факт, наведений В.Жвалюком: в Овідіопольському районі Одеської області було затримано вантажні автомобілі, які нібито перевозили гуманітарну допомогу, а насправді — 926 коробів з сигаретами «Super KinG» без марок акцизного збору на суму близько 1 млн. грн.

Податкова міліція не лише перетинає шлях контрабандному товару, але й через спеціальні установи (в Україні їх налічується більше 2 тис.) реалізує їх через торгову мережу, а вилучені кошти направляє у бюджет. Саме так до бюджету надійшло додатково 120 млн. грн. «найживіших коштів», як висловився В.Жвалюк. Тому податківців, зрозуміло, дуже непокоять рішення законодавців щодо конфіскованих алкогольних та тютюнових виробів, які відтепер підлягають обов’язковому знищенню. На думку В.Жвалюка, до відповідного закону треба негайно внести зміни стосовно використання конфіскованих товарів, передбачивши можливість їхньої реалізації, переробки або знищення.

Петро IЖИК, «День»
Газета: