Для вiдвiдувачiв Вiнницького обласного краєзнавчого музею стало справжнiм вiдкриттям дiзнатися, що за свою вiсiмдесятирiчну iсторiю вiн жодного разу не вiдкривав для загального огляду нумiзматичнi багатства, які зберiгаються в його фондах. А показати є що, адже зiбрання нараховує понад 23 тисячi монет — переважно зi скарбiв, знайдених на територiї областi.
І ось нарешті крига скресла: велика виставка, на якiй експонується понад тисячу монет, наочно розповiдає про нашу iсторiю засобiв платежу. Поряд з великою кiлькiстю арабських, римських, вiзантiйських металевих грошей, що були в обiгу в Київськiй Русi, на нiй представленi й по-справжньому унiкальнi колекцiї монет мiст Стародавньої Грецiї та причорноморських мiст-держав. Є й справжнi раритети, як, наприклад, сестрорецький рубль кiнця XVIII столiття — величезна за розмiрами монета дiаметром близько 10 см та завтовшки близько 4 см. Їх було випущено всього 10 екземплярiв, а через кiлька десятилiть із тих же монетних штемпелiв спецiально для музеїв та колекцiонерiв вiдкарбовано ще 30 так званих «новодiлiв». Один з тих новодiлiв i представлено на виставцi.
—Я з великим хвилюванням їхав до Києва, щоб переглянути виставку монет у Нацiональному iсторичному музеї, — розповiв кореспонденту «Дня» один з авторiв та органiзаторiв вiнницької виставки Михайло Потупчик. — Проте потiм повертався назад з гордiстю: наша не гiрша. У нас є експонати, яких немає навiть у Києвi. Доповнили музейну експозицiю монети з колекцiй трьох нумiзматiв- «приватникiв», якi вирiшили зберегти свої iмена в таємницi, та сучаснi ювiлейнi монети, наданi мiсцевим управлiнням НБУ.